Бездіяльність виконавчого комітету Запорізької міської ради призвела до порушень законодавства про захист економічної конкуренції

Адміністративна колегія Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України зобов’язала виконавчий комітет Запорізької міської ради затвердити перелік житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах, та провести конкурс на визначення управителя багатоквартирних будинків.

За результатами дослідження фактів, викладених у зверненнях депутата Запорізької обласної ради Гришина Я. В. та Народного депутата України Купрія В. М., відділення встановило, що виконавчий комітет Запорізької міської ради не визначив з 23.06.2016  та по теперішній час перелік житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах, та не провів з 01.07.2016 та по теперішній час конкурс на визначення управителя багатоквартирними будинками.

 

Законом України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що укладання договорів про надання житлово-комунальних послуг згідно з установленим переліком для об’єктів державної або комунальної власності здійснюється за результатами конкурсу. Перелік житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах, визначає орган місцевого самоврядування.

Відповідно до Закону України «Про особливості права власності в багатоквартирному будинку», якщо співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок.

Виконавцем житлово-комунальних послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій виконком визначив КП «Наше місто». Послуги, які надає це комунальне підприємство, згідно з чинним законодавством входять до примірного переліку складових послуги з управління багатоквартирним будинком, право на надання яких виборюються на конкурсних засадах.

Визначивши КП «Наше місто» виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій не на конкурсній основі, виконавчий комітет вчинив дії, які можуть мати негативний вплив на конкуренцію.
Відділення визнало бездіяльність виконавчого комітету Запорізької міської ради, яка полягала:
-у невизначенні переліку житлово-комунальних послуг, право на здійснення яких виборюється на конкурсних засадах;
-у не проведенні конкурсу на визначення управителя багатоквартирними будинками
порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції та зобов’язало виконавчий комітет Запорізької міської ради припинити вищезазначені порушення.

За інформацією прес-служби
Запорізького обласного територіального
відділення антимонопольного комітету України