"Ми працюємо для того, щоб вулиці запорізьких міст та сіл були спокійними та безпечними" - Олег Золотоноша

«Організовуючи роботу поліції області я намагаюся не залишити поза увагою правоохоронців жодну сферу життєдіяльності суспільства та запорізької громади» – зазначив Олег Золотоноша.

 

«Так, за одним з критеріїв оцінки стану безпеки в регіоні – рівнем злочинності, вперше за чотири останніх роки намітилася позитивна тенденція до зниження цього показника. За підсумками двох місяців поточного року рівень злочинності на території області скоротився на двадцять відсотків порівняно з минулим роком. І наразі нами продовжують вживатися всі можливі заходи щодо подальшої стабілізації криміногенної обстановки в області» – розповів Олег Золотоноша.

Також Олег Вікторович зазначив, що за багатьма показниками робота запорізьких поліцейських перевищує середньодержавний рівень. Зокрема це стосується розкриття умисних вбивств, у тому числі з використанням вогнепальної зброї, розбійних нападів, пограбувань, крадіжок, незаконних заволодінь транспортними засобами, а також кримінальних правопорушень, пов’язаних зі зброєю й незаконним обігом наркотиків.

«Лише за останній час нашими співробітниками вилучено з незаконного обігу 28 одиниць вогнепальної зброї, у числі яких 6 автоматів, 2 обрізи, та 14 пістолетів. Окрім того вилучено понад 3,5 кг вибухової речовини, 32 гранати, 3 гранатомети та майже дві тисячі набоїв різних калібрів» – зазначив керівник запорізької поліції.

Забезпечено наступальність в протидії незаконному обігу наркотиків. Майже на 50% збільшилась кількість задокументованих збутів наркотичних речовин, тобто акцент робимо саме на викритті наркозбувальників, а не на хворих наркозалежних людях.

З незаконного обігу вилучено близько 50 кг наркотичних засобів, серед них гашиш, метадон, опій та марихуана, у т.ч. майже 3,3 кг – це важкі наркотики, на загальну суму понад 20 млн. грн., а також підконтрольні лікарські засоби».
Окремо Олег Золотоноша зупинився на протидії організованій злочинності, повідомивши, що у лютому закінчено та направлено до суду кримінальне провадження по організованій злочинній групі у складі чотирьох осіб, учасники якої протягом 2013-2015 років незаконно привласнили кошти місцевого бюджету на загальну суму 1 млн. 124 тис. грн.
Проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню відносно організованої злочинної групи (банди) у складі шести осіб, які вчиняли розбійні напади із використанням вогнепальної зброї на території Запорізької та Дніпропетровської областей.

Також завершується досудове розслідування відносно банди у складі семи осіб, які вчиняли розбійні напади із використанням вогнепальної зброї протягом 2015-2016 років.

Розслідується кримінальне провадження відносно групи у складі чотирьох осіб, яка вчинила майже два десятки корисливих злочинів, умисне вбивство та два розбійні напади на території Кам’янсько-Дніпровського району та м. Енергодар. Усі злочинці заарештовані.

Не залишилася поза увагою очільника запорізької поліції й протидія гральному бізнесу.

«З початку року нами спільно з прокуратурою області та управлінням захисту економіки проведено 60 обшуків, у ході яких вилучено 586 одиниць грального обладнання на загальну суму 1млн. 200 тис. грн. Припинено діяльність та ліквідовано 39 гральних закладів у Запоріжжі, Енергодарі та Дніпрорудному» – повідомив Олег Золотоноша.

Ще одним важливим аспектом, на якому зупинився Олег Вікторович, стало припинення діяльності незаконних пунктів прийому металобрухту:

«Нами протягом цього року розпочато 59 кримінальних проваджень за фактами порушень порядку здійснення операцій з металобрухтом. Проведено 25 обшуків та вилучено понад 70 тонн брухту чорних та кольорових металів.
Це вже принесло відчутний позитивний результат. Якщо у середньому за добу протягом січня реєструвалося 15 крадіжок різного виду металу (кабелі, дріт, люки), то протягом останніх 5 діб лютого цей показник знизився майже втричі».

Наостанок керівник запорізької поліції відповів на численні питання журналістів та представників громадськості.

За матеріалами прес-служби Національної поліції в Запорізькій області