Уряд Німеччини допоможе Запорізькій області у поліпшенні соціальної інфраструктури

1 березня 2016 року було підписано угоди про співпрацю між Запорізькою обласною радою, Запорізькою обласною державною адміністрацією та проектом «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що виконується Німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

В рамках співпраці за підтримки німецького уряду буде реалізовано 5 комплексних проектів, направлених на розвиток соціальної інфраструктури Запорізької області.

 

На заході були присутні заступник Генерального консула Федеративної республіки Німеччина в Україні Петер Шмаль, Голова Запорізької обласної державної адміністрації Бриль Костянтин Іванович, Голова Запорізької обласної ради Самардак Григорій Вікторович, керівник Ініціатив інфраструктурної програми для України Уве Штумпф та менеджер проекту «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» Олег Флітер.

В рамках підписаних угод в Запорізькій області буде проведено ремонт таких соціально-важливих об’єктів, як Таврійський Будинок Інвалідів, с. Таврійське, Оріхівський район, Любицький Психоневрологічний Інтернат, с. Любицьке, Новомиколаївський район, Бердянський психоневрологічний диспансер, м. Бердянськ, Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат I-III ступенів, м. Бердянськ, Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій, м. Запоріжжя.

«Запорізька область системно налагоджує партнерство з провідними європейськими інститутами і сьогодні є одним з лідерів в Україні не тільки по залученню інвестицій, а й по залученню кращих європейських практик для розвитку області. Я вдячний німецькому народу, уряду, посольству та консульству країни, нашим партнерам з GIZ за те, що наша співпраця буде реалізована в конкретних справах», – прокоментував Голова Запорізької обласної державної адміністрації Бриль Костянтин Іванович.

«Кожен із спільних проектів безумовно важливий для нашої області. Упевнений, Запорізька область стане прикладом ефективного втілення як цих, так і інших спільних проектів» – заступник Голови Запорізької обласної ради Марченко Владислав Петрович.

«Сьогоднішнє підписання угоди – це ще один крок з боку уряду Німеччини на підтримку системних позитивних змін в Україні, поглиблення співпраці між нашими країнами. Покращення соціальної інфраструктури матиме позитивний вплив на всю громаду Запорізької області, зокрема, на внутрішньо переміщених осіб, які знайшли тут свій новий дім» – зазначив постійний заступник Генерального консула Федеративної Республіки Німеччина в Україні Петер Шмаль.
«Наш проект спрямовано на покращення соціальної інфраструктури у містах та областях, які прийняли найбільшу кількість внутрішньо-переміщених осіб. Однією з таких і є Запорізька область. Ми впевнені, що наша співпраця з обласною радою та адміністрацією буде плідною та ефективною, а жителі Запорізької області вже невдовзі зможуть побачити її результат – відремонтовані й комфортні для громадян соціально-важливі об’єкти» – зазначив Уве Штумпф, керівник Ініціатив інфраструктурної програми для України.

Додаткова інформація:
Проект «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» є однією з Ініціатив інфраструктурної програми для України, що реалізовуються за дорученням уряду Німеччини федеральною компанією Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Проект спрямований на зміцнення соціальної інфраструктури муніципалітетів (школи, дитячі садки, лікарні тощо), а також поліпшення житлових умов для внутрішньо переміщених осіб. Ініціативи реалізовуються в регіонах з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб, а саме у Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрями співпраці Німеччини та України є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямків німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України. Також буде продовжено співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.