Володимир Буряк : "Міська влада повинна думати не лише про наповнення бюджету. Головне - інтереси городян"

Розмір орендної плати за землю для житлового фонду, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, гаражних і дачних товариств в Запоріжжі зменшили у 100 разів.

Після внесення змін до Податкового кодексу, які сталися у 2014 році, орендна плата за використання земельних ділянок, зайнятих житловим фондом, у тому числі будинками ОСББ, у Запоріжжі підвищилася у 33 рази. Подібне підвищення також торкнулося ділянок, наданих  гаражно-будівельним, дачно-будівельним і садівничим товариствам, знаходяться під індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб. Це притому, що усі вказані організації є неприбутковими.

 

Відповідно до законодавства орендна плата за землю для вказаних категорій не могла бути менше 3% від нормативної грошової оцінки землі, затвердженої в Запоріжжі для цих територій. До міського голові, у тому числі під час особистих прийомів, в Запорізьку міську раду надходили десятки звернень від городян з проханням якимось чином зменшити орендну плату за земельні ділянки, зайняті житловим фондом тощо. Довгий час у міської владі не було законодавчих підстав для того, щоб це зробити.

Проте у кінці 2016 року цей пункт Податкового кодексу був змінений. Тепер у даному випадку розмір орендної плати не може бути меншим розміру земельного податку, встановленого на відповідній території. Міський голова Володимир Буряк передав це питання на розгляд депутатської земельної комісії міської ради, управління з питань земельних стосунків міської ради. В результаті спільними зусиллями вдалося підготувати пропозиції для зниження розміру орендної плати.

При цьому рішення про розмір орендної плати повинне прийматися на сесії міської ради. Саме тому питання було винесене на розгляд чотирнадцятої сесії міської ради, яка відбулася 28 лютого. За дорученням міського голови Володимира Буряка, проект рішення був підготовлений управлінням з питань земельних відносин міської ради.

На прохання журналістів, свою думку з цього питання висловив міський голова Володимир Буряк. Міський голова підкреслив, що не всі представники міської влади, депутатського корпусу підтримують зниження орендної плати для вказаних категорій землекористувачів, мотивуючи це збитками для бюджету Запоріжжя.

– Моя позиція така. Ми повинні встановити для житлового фонду, ОСББ, гаражних товариств і тому подібне максимально низький розмір орендної плати, на рівні не більше 0,03%. В результаті вона буде знижена у 100 разів. Дехто вважає, що це нанесе невиправдані втрати міському бюджету, але я з цією позицією повністю не згоден. Міська влада повинна думати не лише про наповнення бюджету, але і про простих запоріжців. Рішення про зниження орендної плати підготовлене саме в інтересах городян, тобто воно має бути прийняте, – сказав Володимир Буряк.

Міський голова підкреслив, що законодавство встановлює тільки нижній розмір орендної плати для вказаних категорій землекористувачів. Депутати міської ради можуть прийняти й інше рішення, наприклад, залишивши її на колишньому рівні, знизивши тільки до 1% і тому подібне. Проте, на думку Володимира Буряка, це було б неправильним, адже це відіб’ється на сімейному бюджеті тисяч запорожців.

В результаті депутати міської ради підтримали позицію міського голови. Були внесені зміни в рішення міської ради від 30.06.2015  №6 “Про встановлення податку на майно” (у частині плати за землю) “. Розмір орендної плати за використання земельних ділянок, зайнятих житловим фондом (у тому числі будинків ОСББ), наданих  гаражно-будівельним, дачно-будівельним і садівничим товариствам та тих, що знаходяться під індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб знижений в 100 разів, з 3% до 0,03% від нормативної грошової оцінки землі.