Зважаючи на власні політичні інтереси, депутати Оріхівщини звільнили редактора районки

Політична конкуренція між партіями незадовго до виборів у нову територіальну громаду, відмова редактора друкувати «чорнуху» і працювати «на замовлення» стали підставами для звільнення головного редактора газети «Трудова слава», що в Оріхівському районі Запорізької області.

 

Як повідомила сама редактор Світлана Карпенко, ще в лютому минулого року райрада прийняла рішення про реформування газети в першому етапі. Але вже наступне голосування – за вихід зі складу засновників – показав зміни в «настроях»  депутатів. Вони це рішення не прийняли.

Оскільки процес реформування був заблокований частиною депутатів, в порядок денний нещодавньої  чергової сесії внесли питання про продовження контракту з редактором районної комунальної газети. 24 лютого на початку пленарного засідання під час обговорення та затвердження порядку денного депутат фракції БПП «Солідарність» Лепетченко запропонувала внести на розгляд питання про звільнення редактора районки.

–    Депутати спочатку розглянули питання про продовження контракту. Обговорення було емоційним. Редактора і газету звинувачували у багатьох «гріхах». Склалося враження, що депутати не читають газету. Верхом абсурду стало звинувачення  мене  як редактора у затягуванні процесу роздержавлення! Дуже вигідна позиція: свою вину за не виконання законів перекласти на інших, – коментує ситуацію   Світлана Карпенко.

Питання продовження контракту депутати не підтримали. Але фракції БПП «Солідарність», «Наш край», «Батьківщина» підтримали звільнення редактора. Хоча це – пряме порушення профільного  Закону України, який забороняє вчиняти тиск на керівника ЗМІ, яке увійшло у процес роздержавлення.

Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко напередодні в ході   зустрічі  з головою Запорізької облдержадміністрації Костянтином Брилем  звернув увагу на неприпустимість порушення місцевими радами Закону про реформування преси. Було досягнуто домовленості провести нараду за участі керівництва тих районів Запорізької області, де виникають проблеми з роздержавленням.

–    Подібне рішення, яке прийняла Оріхівська районна рада, – це шлях в нікуди, – зазначає  Сергій Томіленко. – Зважаючи на те, що реалізується реформа місцевого самоврядування, що район загалом перестане існувати, депутатам варто було б цивілізовано розлучитися з газетою, не додаючи в тому числі і собі зайвих проблем. На жаль, бачимо недалекоглядність депутатів, які чомусь беруть на себе право знищувати газету.

НСЖУ надаватиме юридичну допомогу пані Світлані Карпенко та про грубе порушення Закону про реформування комунальних газет поінформує і Уряд, і керівництво партій, які несуть відповідальність за неадекватні дії своїх місцевих депутатів – БПП «Солідарність», «Батьківщина» і «Наш край».

За матеріалами прес-центру ЗОО НСЖУ