400 школярів взяли участь у Ректорських олімпіадах

У Запорізькому національному університеті вперше провели Ректорські олімпіади для учнів 11 класів із 9 профільних предметів: «Біологія, хімія», «Економіка», «Журналістика», «Іноземна філологія (англійська, іспанська, німецька, французька)», «Історія України», «Математика», «Педагогіка та психологія», «Українська мова і література» та «Фізика».

У цих інтелектуальних перегонах взяли участь більше 400 школярів із Запоріжжя та 14 районів Запорізької області. Ректорські олімпіади започаткували у виші, аби заохочувати найталановитішу молодь до науково-освітнього простору університету, стимулювати бажання самовдосконалюватися і допомогти здійснити правильний вибір стосовно майбутньої професії.

 

Під час урочистого відкриття заходу ректор Микола Фролов привітав присутніх з цією визначною для них подією і наголосив: «Ректорська олімпіада вперше проходить у Запорізькому національному університеті. Ми разом із департаментом освіти і науки облдержадміністрації зробимо ці олімпіади щорічними. Тим абітурієнтам-переможцям Ректорської олімпіади, котрі вступлять на контрактну форму навчання, буде здійснена оплата першого семестру навчання (для контрактників) або вручений грошовий сертифікат (для бюджетної форми навчання). Переможці олімпіад, які посядуть 2 і 3 місця, отримають фінансову винагороду».

Представники профільних комісій ЗНУ 6 березня розпочнуть перевірку робіт із Ректорських учнівських олімпіад, а 13 березня її результати будуть оприлюднені на сайті Запорізького національного університету.

Після урочистої частини учасники олімпіад розійшлися по аудиторіях для написання тестових завдань. Так, старшокласниця Олешинської загальноосвітньої школи Вікторія Онопрієнко брала участь в олімпіаді з історії України: «Інформацію про проведення Ректорських олімпіад я знайшла на офіційному сайті університету. Маю намір отримати професію медичного профілю, тому складатиму тести ЗНО з хімії, біології, історії України, української мови і літератури».

Для участі в Ректорських олімпіадах до Запоріжжя приїхала разом зі своєю мамою Світланою Володимирівною й учениця Василівської гімназії «Сузір’я» Єлизавета Лисак. Поки донька працювала в аудиторії над завданнями олімпіади з біології та хімії, мама увесь час чекала біля дверей аудиторії, адже хвилювалася, мабуть, сильніше за школярку. Після завершення написання завдань з аудиторії вийшла задоволена Ліза і заспокоїла маму, адже впевнена, що вона виконала усе правильно.

Анастасія Вакал – учениця Запорізької суспільно-гуманітарної гімназії № 27 – брала участь у Ректорській олімпіаді з педагогіки та психології: «Буду вступати на філологічний факультет. Проте мрію здобути ще одну спеціальність – «Психологія».

Про серйозну професію фізика мріє Артем Діденко із Запорізької гімназії №31: «Про Ректорські олімпіади у ЗНУ мені розповіли друзі, які відвідують підготовчі курси в Запорізькому національному університеті. Також я маю намір у березні пройти тут безкоштовне пробне тестування з англійської мови».

За матеріалами прес-центру ЗНУ