Дизайн-маркет RUMBAMBAR. Модний шопінг по-українськи

Незабаром, 18-19 березня, в Запоріжжі відбудеться фестиваль «Першій маркет українських брендів RUMBAMBAR». А це значить, що городянам доведеться взяти участь в дводенному міському фестивалі в форматі «розваги для всієї родини» і так, з 11.00 до 20.00, протягом двох днів.

 Такі свята в останні кілька років стали прикметою багатьох міст-мільйонників, ось і до Запоріжжя дісталася нова тенденція. Для того, щоб свято відбулося, потрібно було, щоб дві гарні і активні пані, молоді мами і підприємці, Інна Андрєєва і Наталя Смаглюк, вирішили, що час вже Запоріжжю ставати модним містом.

 
Погодьтеся, кількість секонд-хендів з вітринами на проспект лякає. Коли немає вибору між китайською і турецькою конфекцією на ринках і «гуманітарною допомогою» у відомих «бутиках», замислюєшся про альтернативу. А вона є – і це продукція українських дизайнерів: малі серії, капсульні колекції, винахідливість, зручність, і в той же час – демократичні ціни.

Так це мрія – витрачати гроші на одяг, взуття, аксесуари для всієї родини і в той же час – підтримувати вітчизняного виробника. Красиво і патріотично – так і повинно бути.

Про те, що таке дизайн-маркет, з чим готувати «rumbambar» і як будують бізнес українські дизайнери – тобто про те, що чекає запорожців 18 -19 березня в ДК Металургів, ми поговорили з Інною Андрєєвої і Наталією Смаглюк.

Що таке RUMBAMBAR? Що означає слово?
Інна Андрєєва. Гарне слово, правда? У перекладі на російську з українського – ревінь. Слово з західної України. Ми шукали дуже українське слово, з яким немає асоціацій і ось – знайшовся «румбамбар». У цього слова є декілька варіантів вимови, напевно, тому що слово діалектне. Нам сподобався цей – «румбамбар».

Дизайн-маркет – не дуже-то відомий в Запоріжжі формат. Що таке дизайн-маркет?
Наталя Смаглюк. Продаж брендів, красивий базар. Адже ми робимо покупки кожен день? Ось ми і пропонуємо робити це красиво. За умовами маркету, кожен учасник – будь то дизайн-або гастро-проект – повинен бути представлений стильно і концептуально. Тому всі учасники маркету, крім колекцій, везуть ще й антураж! Виходить такий собі гарний ринок красивих речей.

Напевно, ви бачили багато заходів такого формату? Поділіться – де, які.

Інна Андреева. Цей новий формат поки є тільки в п’яти великих містах України. Ось так склалося, що в місті, де я живу зараз, в Одесі, кожні вихідні проходять такі заходи. І я була впевнена, що і в Запоріжжі дизайн-маркет повинен бути. І якщо немає – то ось-ось з’явиться. Чекаємо, чекаємо – все ніяк не з’являється. Значить, потрібно зробити самим.

За наші часи займатися власним виробництвом нелегко. Хто вони – ці дизайнери?
Інна Андреева. Гості нашого фестивалю – особливі люди. Я б сказала – герої нашого часу. Про них можна багато говорити, барвисто описуючи те, що вони роблять, розповідати в деталях про кожному виробі. Я приїжджала в Запоріжжі і нескінченно розповідала друзям, а потім вирішила показати – краще один раз побачити.

Ви вважаєте, що українські дизайнери можуть скласти конкуренцію речовому ринку. Чому? Відносно цінової політики або якості?
Інна Андрєєва. Звичайно, можуть! Успішно конкурують вже зараз! Я вважаю, що зараз це пряма відповідальність кожного українця – підтримати нашого дизайнера, майстра аксесуарів, творця взуття, і так далі. Вся проблема в тому, що ми про ці маленькі майстерені, ательє просто поки не знаємо. Ми шукаємо їх в Інтернеті. У магазинах і на ринках їх шукати не варто. Їх там немає. Можна з ними познайомитися на ось таких майданчиках, як дизайн-маркет RUMBAMBAR. Ці люди, незважаючи ні на що, роблять свою роботу на відмінно. Люблять свою справу. Українські виробники, з якими ви познайомитеся – сьогодні найкращий приклад того, як знайти свою улюблену справу, заробляти і створювати нове в будь-якій ситуації. Це найкраще, що можна продемонструвати сьогодні молоді.

Наталя Смаглюк. Хоча вони і є молодь: вік власників брендів рідко перевищує 30 років. Це молоді підприємці. Напевно, це та сама нова Україна.

Ви сподіваєтеся знайти в Запоріжжі не тільки поціновувачів української моди, а й дизайнерів?
Інна Андрєєва. Я думаю, що вони є скрізь, тим більше в Запоріжжі. Дизайн-маркет RUMBAMBAR- великий соціальний проект. Ми хочемо підтримати молодих виробників. У Запоріжжі є дизайнери, просто немає майданчика для їх показу. Ось і буде перша. Можливо, гості-учасники нашого фесту покажуть запоріжцям, що можна заснувати свій бренд в молодому віці. Може, хтось боїться почати, а ми покажемо приклад, і запорізьких виробників побільшає. Можливо, до нас прийде молодий локальний майстер, і його побачить все місто, з’явиться більше клієнтів. І наступного разу, приймаючи рішення купити щось, покупець краще вкладе свої гроші в розвиток українського бренду. Адже уявіть – кожна куплена пара взуття, кожну сукню, аксесуар – частина всіх, хто вклав сили, знання та вміння для того, щоб ви були взуті, одягнені, прикрасили своє життя.

Чим дизайн-маркет в Запоріжжі буде цікавий городянам?
Інна Андрєєва. Вся програма маркету є в соціальних мережах, їх можна знайти на сайті http://rumbambar.zp.ua/. Якщо коротко, дизайн-маркет – це близько 100 брендів одягу, взуття, аксесуарів, декору та багато іншого. Це формат відпочинку для всієї родини: мама на шопінг, діти на дитячому майданчику і майстер-класах, а тато в лаунж-зоні або на пікніку: вуличний фудкорт дає можливість спробувати щось смачне, щось нове. Буде стільки локацій, що на них можна сміливо провести весь день.

Наталя Смаглюк. Дуже цікава частина маркету – це бесіди з цікавими людьми, адже до нас їдуть експерти з L’Officiel і не тільки , яким всі бажаючі можуть задати питання про моду і не тільки про моду. На дитячій зоні для батьків виступлять тренери з семінаром про сучасний виховання. А ще на маркеті буде багато живої музики, а головне – української! І так протягом двох днів.

Інга Естеркіна