Рятувальники встановили додатковий пост на Каховському водосховищі

1 березня щорічно відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Цього року перший день весни приніс значне потепління на території області. У зв’язку із коливанням погодних умов та змінами напрямку вітру, крига може втратити цілісність, що призводить до льодоходу.

Пориви південно-східного вітру, постійна відлига в цей період, туман в ранкові часи, перетворюють лід на крижаний «цукор», крім цього на весні наповнюється старе русло річки Конка, яке проходить по рельєфу дна Каховського водосховища. У сукупності всі ці фактори впливають на відрив криги від берега.

 

Враховуючи трагічний досвід минулих років та постійний моніторинг обстановки на водних об’єктах області, щоб попередити виникнення можливих нещасних випадків, рятувальники встановили додатковий пост у Василівському районі.

Бійці ДСНС патрулюватимуть крижаний покрив Каховського водосховища за допомогою катера на повітряній подушці МАРС-700, який в свій час придбала Запорізька облдержадміністрація, враховуючи всі небезпеки на водних об’єктах регіону.

Крім того, на березі розмістили пересувний пункт обігріву на базі автомобіля ГАЗ-66, в якому знаходяться обігрівач, спальні мішки, ковдри та чай.

Під час чергового рейду, який відбувся з представниками ЗМІ, рятувальники виявили велику промоїну та 7 рибалок, яким загрожувала небезпека. Бійці ДСНС підійшли до них на катері та доправили до берега в районі села Верхня Криниця. Люди від медичної допомоги відмовилися.
 
Повернувшись на берег, рятувальники отримали новий виклик та вирушили на виконання дій за призначенням. Завдяки постійному моніторингу погодних умов і льодової обстановки своєчасне встановлення рятувальних постів дає змогу попередити виникнення надзвичайних подій на водоймах та мінімізувати вірогідність трагічних наслідків.