У Запоріжжі розглянули актуальні проблеми туристичного бізнесу

В Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбувся семінар для суб’єктів туристичної діяльності з актуальних проблем туристичного бізнесу, організований Департаментом  культури, туризму національностей та релігій облдержадміністрації.

Начальник управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації Павло Мяло розповів про перспективність туристичної галузі для економіки країни та Запорізької області зокрема. В області налічується 8000 пам’яток, два Національні заповідники, багато курортів та місць для відпочинку. Є чимало потенційно перспективних напрямків розвитку туризму.

 

Учасники семінару розглянули актуальні питання функціонування туристичної сфери України, порядок надання суб’єктами туристичної діяльності звітів по формі 1- послуги та 1- туризм, особливості звітування суб’єктів туристичної діяльності до фіскальної служби та шляхи подолання негативних тенденцій у розвитку туристично-рекреаційної сфери Запорізької області.

Голова виконавчої ради громадської організації „Запорізька обласна туристична асоціація” Римма Маруфенко повідомила, що на туризм припадає близько 12% загальносвітового валового продукту та 7% світових інвестицій, окреслила актуальні питання функціонування туристичної сфери України. Головною проблемою визначено перебування багатьох суб’єктів туристичної діяльності поза правовою зоною, низький рівень кваліфікації обслуговуючого персоналу, проблеми із захистом прав користувачів – як тих туристів, що приїздять до нас, так і тих, хто виїжджає за кордон. Не сприяють позитивному іміджу і такі загальні проблеми як екологічний стан, недостатньо розвинена інфраструктура надання готельних та транспортних послуг, харчових закладів з урахуванням місцевого колориту. Не вистачає також координування дій для послуг подієвого туризму.

Почесний голова виконавчої ради громадської організації „Запорізька обласна туристична асоціація” Людмила Брацило висловила побажання створити єдиний реєстр суб’єктів туристичної діяльності, посилити рекламу вітчизняного туризму, вдосконалити нормативно-законодавчу базу. Вирішення проблем туристичного бізнесу вплине на загальне покращання економічного та соціального розвитку країни.