У Запоріжжі вп'яте стартувала "Олександрівська премія

У четвер, 2 березня, в конференц-залі готелю “Театральний” відбувся брифінг, присвячений старту добре відомого запоріжцям соціального проекту “Олександрівська премія”, – 2017. Цього року “Олександрівська премія” відзначає свій перший ювілей – вона проводиться вп’яте.

Ініціатором проведення цієї першої в нашому регіоні Премії у сфері добродійності і волонтера та її засновником у 2013 році виступив відомий запорізький бізнесмен і меценат Олександр Богуслаєв, а усі організаторські функції взяла на себе громадська організація “Запорізький вектор”.

 

Відкриваючи брифінг, голова правління громадської організації “Запорізький вектор” Володимир Прушковський зачитав звернення засновника Премії Олександра Богуслаєва, що, по суті, і стало стартом чергового, ювілейного етапу регіональної “Олександрівської премії” – 2017 у сфері добродійності і волонтера.

Звертаючись до представників ЗМІ, заступник голови громадської організації “Запорізький вектор” Володимир Глазунов зазначив, що, з урахуванням п’ятирічного досвіду проведення Премії, цього року оргкомітетом внесений ряд змін як в положення і регламент проведення “Олександрівської премії”, так і до персонального складу Експертної ради, в чиї функції входить визначення переможців. Так, цього року “Олександрівська премія” вручатиметься в наступних семи номінаціях:

“ПОСОЛ ДОБРОЇ ВОЛИ” – для волонтерів (фізичних осіб) і людей, які займаються благодійною діяльністю;
“СПАСИБІ НА ДОБРОМУ СЛОВІ” – для журналістів і ЗМІ, освітлюючих тематику добродійності і волонтера;
“ДОПОМАГАЄМО РАЗОМ” – для юридичних осіб, груп людей, громадських неприбуткових організацій, які займаються добродійністю і реалізували соціальні програми або проекти на території нашої області;
“ЖИВА ЛЕГЕНДА” – для видатних, заслужених людей, які своєю діяльністю вплинули на розвиток духовного, спортивного, освітнього, соціального життя міста, його економіки і культури;
“ГЕРОЇ Серед нас” – для людей, які вчинили героїчний вчинок або надали допомогу в надзвичайній ситуації, внаслідок чого було врятовано життя і здоров’я людини або декількох людей, ліквідована небезпека для населення або довкілля;
“ДРУГА МАМА” – для опікунів і прийомних сімей, які своєю діяльністю популяризували сімейні цінності і беруть на себе відповідальність за виховання дітей, що потрапили в складні життєві обставини;
 “ДРУГЕ ДИХАННЯ” – для волонтерів (фізичних осіб) з обмеженими можливостями.
Нагадуємо: щоб стати учасником відбору для “Олександрівської премії”, претендент особисто або організація, що висуває його, можуть подати заявку в електронному вигляді на адресу zaporozhskijvektor@gmail.com або відправити її поштою за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Перша Ливарня, 38.

Усю необхідну інформацію можна отримати у організаторів Премії за телефонами: (061) 213-90-07 і 213-90-09, а також на сайті www.vektorz.zp.ua.

Фіналісти конкурсу в кожній у 7 номінаціях запрошуються взяти участь в урочистій церемонії нагородження лауреатів і переможців, яка відбудеться у жовтні 2017 року в театрі ім. В. Магара. Переможці нагороджуються головним призом Премії – пам’ятним знаком у вигляді статуетки “Срібного орла”, дипломом і грошовою премією, а фіналісти отримують диплом і грошову премію.
За словами організаторів, впродовж весни проходитиме збір, перевірка і обробка поданих на розгляд заявок, влітку пройдуть засідання експертних комісій з усіх номінацій, а восени, в жовтні, відбудеться підведення підсумків і урочиста церемонія нагородження переможців.

Визначати переможців будуть члени Експертної ради, склад якої цього року також оновився майже на третину. Так, до нього вперше увійшли заслужений працівник культури України Володимир Артем’єв, в. о. директора департаменту інформації і комунікацій з громадськістю Запорізької облдержадміністрації Леван Шишинашвілі, директор Запорізького міського Палацу дитячої і юнацької творчості Людмила Маринюк та інші.

В ході брифінгу прозвучали виступи постійних партнерів громадської організації “Запорізький вектор”, лауреатів “Олександрівської премії” минулих років і членів Експертної ради. Відповівши на усі питання журналістів, організатори проекту звернулися до представників усіх запорізьких друкованих і електронних ЗМІ з проханням взяти найактивнішу участь в пошуку і висуненні запорожців, гідних стати лауреатами “Олександрівської премії”, – 2017.