Запорізький залізорудний комбінат освоює нові горизонти із запасами руди понад 68 млн тонн

ПАТ “Запорізький залізорудний комбінат” здійснив третій перепуск скипів, який забезпечує видобуток залізної руди в поверхах 840 – 1140 м із запасами руди понад 68 млн тонн.

Будівництво здійснювалося на підставі затвердженого до виробництва в 2004 році проекту “Реко-нструкція ЗЗРК. Розкриття і відпрацювання Південно-Білозерського родовища нижче горизонту 840 м”, розробленого ДП “УкрНДІпроект” (м. Київ).

В ході реалізації проекту ЗЗРК провів роботи з поглиблення Центральної групи стволів, будівництва і оснащення технологічним устаткуванням Дробильно-дозаторного комлексу і перепуску скипів по рудовиющим стволах на нові, глибші горизонти. Це вже третій перепуск скипів в історії ЗЗРК. Перший був здійснений у 1984 році, другий – у 2000 році.

Закінчення будівництва Дробильно-дозаторного комплексу Вантажного ствола № 1 в поверсі 898-1140 м, що виконувалося з 2004 року, завершує перший етап реконструкції Запорізького залізорудного комбінату, який забезпечує компенсацію вибуваючих потужностей по видобутку залізної руди в поверхах 301-840 м Південно-Білозерського родовища і їхнього нарощування для забез-печення, й надалі, стійкого видобутку в об’ємі 4,5 млн. тонн на рік. Сумарні капітальні вкладення по першому етапу проекту “Реконструкція ЗЗРК. Розкриття і відпрацювання Південно-Білозерського родовища нижче горизонту 840 м” складають більше 1 млрд 570 млн грн, без урахування ПДВ.

При перепуску скипів застосовувалося устаткування українських і зарубіжних виробників. Для збереження існуючого об’єму корисної вантажопідйомності скипів застосовані полегшені канати компанії BRIDON International GmbH (Німеччина), також була виконана модернізація підйомної машини № 5, що збільшило її потужність на 20%. Цей комплекс заходів дозволив збільшити вантажопідйомність скипів до 24,7 тонн.

У рамках проекту з будівництва Дробильно-дозаторного комплексу в поверсі 898-1140 м пройдено 5770 п.м гірничих виробок, укладено в виробки і фундаменти устаткування 12570 м3 бетону, закріплено торкрет-бетоном 2900 п.м вироблень; укла-дені 2514 м рейкових шляхів, встановлений 22 виличні переводи.  

В ході будівництва ДДК змонтоване і введене в експлуатацію устаткування рудного і порідного ланцюгів. Зокрема, перепускні при-строї, порідні вагоноперекидачі, рудні перекидачі. Камери перекидачів обладнані кранами вантажопідйомністю 10 тонн, пластин-чатими живильниками і стрічковими підбирачами просипу. Порідні перекидачі на гір. 940 і 1040 м обладнані сучасними гідравлічними бутобоями Rammer компанії Sandvik, Швеція.

На горизонті дроблення 1065 м виконаний монтаж щокової дробарки виробництва Altа (Чехія), інерційного грохоту “Сибтехнік” (Німеччина), пластинчатого живильника з підбирачем просипу, мостового крану вантажопідйомністю 32/5 тонн, системи аспірації забрудненого повітря. Також для забезпечення відкачування грунтових вод на горизонті 1140 м побудована насосна.  Для електро-постачання технологічного устаткування виконана реконструкція ЦРП горизонту 940 м і побудовані ЦПП 1040 м і ЦРП 1140 м.
У зв’язку з введенням в експлуатацію Дробильно-дозаторного комлпксу, перепуском скипів і відкриттям нових горизонтів будуть створені додатково 152 робочих місця.

Одночасно з будівництвом нових горизонтів на Південно-Білозерському родовищі ЗЗРК реалізував ще цілий ряд великих проектів, в їхному числі “Реконструкція ЗЗРК. Розкриття Переверзівського родовища (I- й пусковий комплекс) “.  Всього з 2012 по 2016 рік ЗЗРК інвестував у розвиток і оновлення виробництва понад 1 млрд 867 млн  грн, без урахування ПДВ.