Володимир Буряк : "Найближчими місяцями на маршрути міста вийде перший трамвай, зібраний у Запоріжжі"

Минулого року міський голова Володимир Буряк доручив організувати на базі КП “Запоріжелектротранс” збірку нових трамваїв із закуплених комплектуючих.

 

“Виробнича база “Запоріжелектротранс” дозволяє виконувати такі роботи, а міський бюджет у результаті заощадить значні кошти на оновленні рухомого складу електротранспорту”, – підкреслив міський голова.

 

Програма “Запорізький трамвай” вже стартувала. Проведені торги на закупівлю чотирьох трамвайних кузовів. Визначений переможець, з яким буде укладений договір.

Вартість одного трамвайного кузова 4 млн 334 тис гривень. Кошти виділені з міського бюджету. Також раніше були придбані інші необхідні комплектуючі. А “Запоріжелектротранс” виготовив рухомі візки на суму 1,5 млн грн.

У березні “Запоріжелектротранс” планує укласти договір з переможцем і найближчим часом почнуть надходити нові кузови. Планується, що перший трамвай, зібраний у Запоріжжі, вийде на маршрут у найближчі 3-4 місяці. Таке завдання керівникові комунального підприємства поставив міський голова Володимир Буряк.

Необхідно зазначити, що вартість нового трамвая (якщо закуповувати його в інших містах) сьогодні досягає 12 – 15 мільйонів гривень. Ціна трамвая зібраного в Запоріжжі, з урахуванням закупівлі необхідних комплектуючих, становитиме близько 6 мільйонів гривень.

У КП “Запоріжелектротранс” є фахівці, устаткування, щоб самостійно виконати збірку трамваїв. Це мають бути сучасні трамваї,  що відповідають усім вимогам безпеки і комфорту”, – підкреслив Володимир Буряк.

Важливо зазначити, що трамвай запорізького виробництва буде  призначеним для перевезення людей з обмеженими можливостями. За 85 років існування “Запоріжелектротранса” це буде перший подібний трамвай у місті.

Надалі в Запоріжжі також планують проводити збірку і капітальний ремонт трамваїв для інших міст України. Такі переговори вже ведуться. А це додаткові робочі місця, надходження до бюджету, а значить економічний розвиток Запоріжжя.

Для довідки: нині трамваї збирають тільки у двох містах України: у Києві і Одесі. Незабаром до них приєднається і Запоріжжя.