Запорізькі фахівці в Державному підприємстві «Мелітопольський завод «Гідромаш»встановили порушень на суму більше 2,8 млн гривень

Управлінням Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області в ході ревізії фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Мелітопольський завод «Гідромаш» встановили фінансових порушень на загальну суму 2791,33 тис.грн, з яких порушення, що призвели до втрат –2776,38 тис. гривень.

Так, Підприємство протягом 2014 – 2016 років працювало збитково та з кожним роком нарощувало збитки.
Однією з причин збитковості є реалізація автопідіймачів вітчизняним замовникам через фірми-посередники за ціною, що є нижчою від фактичної собівартості їх виготовлення, через що Підприємство отримало збитки в сумі 2766,86 тис. гривень.

 

Через реалізацію продукції за цінами нижчими за собівартість її виробництва на Підприємстві відсутні обігові кошти на виплату заробітної плати, внаслідок чого станом на 30.09.2016 обліковувалась прострочена заборгованість з оплати праці працівників в сумі 0,97 млн гривень.

Крім того, Підприємством здійснюється закупівля товарно-матеріальних цінностей та послуг через посередницькі фірми, що призвело до збільшення вартості придбаних товарів та послуг на загальну суму 330,38 тис. гривень.

За допущені порушення фінансової дисципліни на 1 посадову особу складено протокол про адміністративну відповідальність відповідно до ст. 164-2 КУпАП. На адресу Підприємства направлено лист з вимогами щодо вжиття заходів для повного усунення виявлених порушень та недопущення їх у подальшому.

Матеріали ревізії передано до УСБУ в Запорізькій області. Крім того, про результати ревізії проінформовано Запорізьку обласну державну адміністрацію та прокуратуру Запорізької області.

За матеріалами прес-служби
Управління Східного офісу
Держаудитслужби в Запорізькій області