Клієнти служби зайнятості - жінки чи чоловіки?

Ні для кого не секрет, що українські працедавці сьогодні переживають нелегкі часи. Частина людей залишається без роботи, інші задіяні в тіньовій економіці, або працюють у неповній зайнятості.
Якщо ти працював офіційно, сплачував податки, то при втраті роботи – вправі отримати комплекс послуг від службі зайнятості.

А хто ж таки більше потребує соціальної допомоги на ринку праці: жінки чи чоловіки?
Протягом 2016 року послуги державної служби зайнятості отримали 76,5 тис. безробітних громадян, з них 40578 – жінки (53%).

 

 
Важливу роль у підвищенні економічних можливостей жінок відіграє зростання їх конкурентоздатності на ринку праці. Служба зайнятості надає спектр послуг, що сприяє працевлаштуванню та допомагає будувати власну кар’єру.

Так, у 2016 році за направленням служби зайнятості проходили професійне навчання 3430 жінок. Найбільше навчались жінки у Кам’янсько-Дніпровському районі (майже 21%).
 Приймали участь у громадських роботах 6547 безробітних жінок. Найбільш активними у виконанні суспільно корисних робіт виявились жінки Веселівського району. За сприяння служби зайнятості була працевлаштована кожна третя жінка. А найбільша кількість жінок знайшла роботу у м. Мелітополь (46,4%).
«В квітні місці Запорізька обласна служба зайнятості традиційно надасть старт «Місячнику зайнятості жінок» – говорить директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. – У всіх міських та районних центрах зайнятості області будуть проведені заходи, спрямовані допомогти жінкам знайти своє місце на ринку праці. Але найважливіше завдання служби зайнятості – сприяння рівноправній продуктивній зайнятості всіх громадян. Говорячи про рівноправ’я, ми перш за все, розуміємо рівні ролі чоловіків та жінок в економічному та соціальному житті».

Аналіз ґендерного законодавства та аналіз трудового законодавства через призму ґендеру показав, що в Україні створено й створюються основні умови для гендерної рівності у всіх сферах життєдіяльності жінок та чоловіків. Натомість практичне дослідження демонструє утруднення кар’єрного просування жінок.
Чоловіки отримують більше за жінок майже у всіх сферах діяльності. Такі дані наведені на сайті Державної служби статистики України.

Згідно зі статистикою, середньомісячна заробітна плата українських чоловіків у 2016 році становила 5789 грн, жінок — 4301 грн. Таким чином, жінки в Україні отримують приблизно на 25% менше за чоловіків.
Варто зазначити, що жінки отримують трохи більше лише у сфері обслуговування (3954 грн у жінок і 3826 грн у чоловіків).

За даними Держстату, ай прибутковішими для українців наразі є сфери інформації та телекомунікації,

фінансової і страхової діяльності.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційної та інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47, 067-74-29-101
                    

Запорізький обласний центр зайнятості