Володимир Буряк: "Програма "Запорізький трамвай" - це нові робочі місця, додатковий прибуток для комунального підприємства і зменшення витрат для міського бюджету"

У 2017 році в Запоріжжі почалася реалізація унікальної міської програми “Запорізький трамвай”, ініційованою міським головою Володимиром Буряком.

Цього року силами КП “Запоріжелектротранс” планується зібрати чотири нові трамваї. Перший з них вийде на маршрут вже через три-чотири місяці. Таке завдання Володимир Буряк поставив перед керівництвом “Запоріжелектротранса”.
На прохання журналістів, міський голова Володимир Буряк прокоментував рішення про реалізацію програми “Запорізький трамвай”. Міський голова підкреслив, що у 2017 році проект буде пілотним. Якщо все пройде вдало, то його впровадження продовжиться і наступного року.

 

– Ознайомившись з виробничою базою КП “Запоріжелектротранс” я переконався, що у підприємства є необхідне устаткування і фахівці для виконання капітальних ремонтів трамваїв, як для Запоріжжя, так і для інших міст. При цьому у мене одразу ж виникло питання, чому тоді не проводити складання трамваїв у нас у Запоріжжі, закупивши необхідні комплектуючі, – зазначив Володимир Буряк.

У бюджеті на 2017 рік передбачені кошти на закупівлю кузовів і інших комплектуючих для складання чотирьох трамваїв.

– Почавши складання трамваїв, спочатку для Запоріжжя, а потім, можливо, для інших міст, “Запоріжелектротранс” зможе створити додаткові робочі місця. У підприємства з’явиться додаткове джерело доходу, не лише за рахунок перевезення пасажирів. Ще один важливий момент – міський бюджет заощадить кошти платників податків при оновленні рухомого складу електротранспорту. Зібраний в Запоріжжі трамвай коштуватиме близько шести мільйонів гривень, тоді як вартість його купівлі в інших містах – дванадцять-п’ятнадцять мільйонів гривень, – заявив Володимир Буряк.  

Зазначимо, що нові трамваї планується оформити в тій же стилістиці, що і рухомий склад “Запоріжелектротранса” (автобуси, тролейбуси), придбаний минулого року.