Володимир Буряк: "Орендна плата за землю і об'єкти комунальної власності - ключове джерело наповнення бюджету"

У Запоріжжі – особливо в центральних районах міста – надто багато землі і об’єктів комунальної власності, які знаходяться в оренді, але недобросовісні орендарі не платять грошей до бюджету міста за користування ними.

Нині міська влада створила комісію, яка проводить повну інвентаризацію таких об’єктів, результатом чого стане припинення стосунків з тими, що порушують умови договору орендарями. Про це заявив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк.

 

За інформацією міського голови, багато підприємців, якщо і платять до бюджету оренду – то роблять це за розцінками 2008 року. Крім того, велика кількість орендарів взагалі не здійснює проплат у казну міста.

“Не бачу в цьому рішенні нічого резонансного. Комісія працюватиме, і проводитиме інвентаризацію. Люди, що ведуть бізнес,  повинні зрозуміти, що не можна заробляти за рахунок інших городян. Адже орендна плата за землю і об’єкти комунальної власності – ключове джерело наповнення бюджету”, – акцентував Володимир Буряк.

Міський голова підкреслив, що підприємства, малий і середній бізнес, орендують землю і комунальну власність з метою отримання прибутку, усвідомлюючи усі комерційні риски. У цій ситуації місто не має права не контролювати своєчасність і повноту надходження орендної плати. У той же час є і інші випадки, коли земля орендується неприбутковими організаціями. Тут позиція міської влади зовсім інша, що цілком виправдано. Один з прикладів – зниження орендної плати за землю на останній сесії для окремих категорій орендарів.

Міський голова пояснив, чому на останній сесії міськради було прийнято рішення про  стократне зменшення, з 3% до 0,03%, розміру орендної плати за землю для житлового фонду, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, гаражних і дачних товариств міста.

“Ми пішли назустріч людям, враховуючи ту безліч звернень, яка надійшла. Як ми знаємо, істотно подорожчали енергоресурси, і жителі нашого міста зіткнулися з реальними фінансовими труднощами. Тому прийнято таке рішення, щоб знизити фінансове навантаження на бюджети запорізьких сімей”, – зазначив Володимир Буряк.

Довідка

Після внесення змін до Податкового кодексу, які сталися у 2014 році,   орендна плата за використання земельних ділянок, зайнятих житловим фондом, у тому числі будинками ОСББ, у Запоріжжі підвищилася у 33 рази. Подібне підвищення також торкнулося ділянок, наданих  гаражно-будівельним, дачно-будівельним і садівничим товариствам, знаходяться під індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб. Це притому, що всі вказані організації є неприбутковими.

Відповідно до законодавства орендна плата за землю для вказаних категорій не могла бути менше 3% від нормативної грошової оцінки землі, затвердженої в Запоріжжі для цих територій. До міського голови, у тому числі під час особистих прийомів, в Запорізьку міську раду надходили десятки звернень від городян з проханням якимсь чином зменшити орендну плату за земельні ділянки, зайняті житловим фондом і таке інше. Довгий час при міській владі не було законодавчих підстав для того, щоб це зробити.

Проте у кінці 2016 року цей пункт Податкового кодексу був змінений. Тепер в даному випадку розмір орендної плати не може бути менше розміру земельного податку, встановленого на відповідній території. Міський голова Володимир Буряк передав це питання на розгляд депутатської земельної комісії міської ради, управління з питань земельних стосунків міської ради. У результаті спільними зусиллями вдалося підготувати пропозиції по зниженню розміру орендної плати.

При цьому рішення про розмір орендної плати повинне прийматися на сесії міської ради. Саме тому питання було винесене на розгляд чотирнадцятої сесії міської ради, яка відбулася 28 лютого. Орендна плата за землю для вказаних категорій була знижена у сто разів – з 3% до 0,03%.