Франкофонія: в Запоріжжі говорять по-французьки

Про найцікавіші події, присвячені Дню Франкофонії – популяризації французької мови та культури, який відзначають 20 березня, на прес-конференції в Запорізькій обласній організації Національної спілки журналістів України розповіли Галина Морошкіна,

декан факультету іноземної філології ЗНУ, Ірина Шаргай, завідувач кафедри французької мови ЗНУ, Любов Асіама, заступник директора з навчально-виховної роботи Запорізької гімназії №50, Валерій Еделєв, заступник Запорізького міського голови, президент Запорізької асоціації «Альянс Франсез» і Людмила Богдановська, директор Запорізької асоціації «Альянс Франсез».
Як зазначила Людмила Богдановська, метою даної акції є широке ознайомлення запорожців з французькою культурою, а також популяризація французької мови як інструменту підвищення культурного і освітнього рівня. Так, вже з лютого представники асоціації «Альянс Франсез» проводять в загальноосвітніх школах обласного центру класні години для школярів, що відкривають невідомі досі сторони Франції, а також професії майбутнього, які можна отримати у французьких університетах. Такі зустрічі як правило викликають у старшокласників величезний інтерес.
В рамках Франкофонії за підтримки Посольств Франції та Швейцарії в Україні в Запоріжжі також проведуть конкурс відеофільмів. Юним запорожцям, які володіють французькою мовою, пропонується висловити по-французьки свою особисту думку в форматі 1-2-хвилинного відео на тему: «Бути екологічно свідомим і активним громадянином свого міста. Якби ти мав повноваження щось змінити в своєму місті, що б ти зробив? ». Учасники конкурсу поділяться своїми ідеями, спрямованими на допомогу позитивних змін у світі.
Особливе місце в низці всіх заходів акції відведено кулінарному конкурсу, який відбудеться 17 березня в кафе «Бібліотека» (біля ЗНУ), початок о 18.00, під патронатом французького шеф-кухаря Гійома Поре. До участі запрошуються всі бажаючі, хто зміг приготувати блюдо за французьким рецептом, а також записав цей процес приготування на відео і здатен по-французьки його прокоментувати.
Також в день свята в Запорізькому національному університеті відбудеться марафон Франкофонії.
А вже 22 березня для знавців французької на рівні А2 і вище в офісі асоціації «Альянс Франсез» на вул. Сталеварів 18/38 відбудеться конкурс «Plume d’or»( «Золоте перо»), який проводиться під патронатом французького сенатора Jacky Deromedi. Конкурс є письмовою роботою на тему, яку повідомлять рано вранці в день проведення конкурсу на електронну пошту директора «Альянс Франсез». Конкурс розпочнеться о 16.00.
Завершальним акордом тижня Франкофонії в Запоріжжі 30 березня стане музична вистава «Port Danube»(«Порт Дунай») в Запорізькій обласній філармонії. До зустрічі на святі французької мови та культури!