КП „Міськводоканал” Токмацької міської ради неправомірно відключив споживача від мереж централізованого водопостачання

Адміністративна колегія Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала КП „Міськводоканал” Токмацької міської ради на 15 тисяч гривень за зловживання монопольним становищем.

КП „Міськводоканал” Токмацької міської ради відключив 09.08.2016 абонента – ТОВ „БАЗИС-ЛТД” від мереж централізованого водопостачання з підстав, не передбачених вимогами чинного законодавства, та без завчасного повідомлення про відключення і про строк, на який проводилось відключення.

 

Наведений у Законі „Про житлово-комунальні послуги” перелік підстав для припинення надання комунальних послуг, зокрема з водопостачання, є вичерпний і комунальні підприємства не можуть його розширити самостійно.

Чинним законодавством не передбачено право виконавця послуг тимчасово призупиняти подачу води та приймання стоків з метою встановлення факту безоблікового водокористування та самовільного приєднання до системи централізованого водопостачання.

Крім того, частиною третьою статті 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що комунальні послуги надаються споживачу безперебійно, за окремими винятками, до числа яких не віднесено безоблікове водокористування.

Здійснення з боку КП „Міськводоканал” Токмацької міської ради припинення надання послуг з водопостачання заявнику – ТОВ „БАЗИС ЛТД” за об’єктом № 193 з метою встановлення факту безоблікового  водокористування та самовільного приєднання до системи централізованого водопостачання за об’єктом № 195 відбулось всупереч вимог діючого законодавства та договору.

Такі дії комунального підприємства відділення визнало порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку централізованого водопостачання шляхом повної відмови від реалізації товару за відсутністю альтернативних джерел придбання.  

„Зазначені дії КП „Міськводоканал” стали можливими внаслідок зловживання монопольним становищем на ринку, оскільки воно не відчуває конкурентного тиску та має змогу диктувати споживачам свої умови. КП „Міськводоканал” визнало та припинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції до прийняття рішення у справі. За вчинення зазначеного порушення комунальне підприємство притягнуто до відповідальності у вигляді накладення штрафу,” – підкреслив голова територіального відділення Олександр Білий.