Володимир Буряк "До 9 квітня усі дефекти, виявлені на відремонтованих у 2016 році ділянках доріг, мають бути усунені підрядниками за свій рахунок"

Пошкоджене асфальтове покриття на дорогах, відремонтованих минулого року, має бути відновлене до 9 квітня. Роботи виконуватимуться підрядниками за свій рахунок.

Проведення відновних робіт контролюватимуть не лише департамент інфраструктури і благоустрою міської ради, районні адміністрації, але і особисто міський голова. Такий головний результат сьогоднішньої наради, яку провів міський голова Володимир Буряк.

 

Сьогодні міський голова Володимир Буряк провів нараду, присвячену результатам інспекції стану запорізьких доріг після зими, перевірці якості ремонтів дорожнього покриття, виконаних минулого року. У нараді взяли участь представники департаменту інфраструктури і благоустрою міської ради, керівники районних адміністрацій, комунального підприємства  “ЕЛУАД”, підрядних організацій.

Зазначимо, впродовж двох тижнів у Запоріжжі, за дорученням міського голови, перевіряли стан дорожнього покриття після зими. Головна увага приділялася ділянкам, відремонтованим минулого року. Про результати перевірки учасників наради проінформував начальник КП “ЕЛУАД” Дмитро Пархоменко.

За словами Дмитра Пархоменка, інспекція виявила окремі недоліки ремонтів, виконаних минулого року. Проте в цілому вони були виявлені не більше ніж на 10% від загального об’єму. Дефекти є в усіх підрядників, але вони в основному незначні – невеликі тріщини, одна або декілька ям тощо. При цьому не треба забувати, що порівняно з минулими роками площа відремонтованих доріг збільшилася у декілька разів.
 
– На КП “ЕЛУАД” я працюю п’ять років. Проте тільки минулого року ми стали приділяти основну увагу саме середньому ремонту доріг, з’явилося реальне фінансування. Попередні роки ми основну увагу приділяли “ямковому” ремонту, що не могло не позначитися на якості запорізьких доріг. Це особливо видно цієї весни, коли дороги, відремонтовані два, три, чотири роки тому, знову покриті ямами, – сказав Дмитро Пархоменко.

Звертаючись до керівників підрядних організацій, міський голова Володимир Буряк нагадав, що, підписуючи договір на проведення ремонтів, вони обіцяли якісне виконання робіт, з дотриманням усіх технологій. Це означає, що відремонтовані ділянки повинні простояти декілька років. Тут немає місця відмовкам про погодні умови, великому транспортному навантаженню і тому подібне.

– Від своїх слів я не відмовляюся. Усі дефекти на ділянках доріг, відремонтованих минулого року, мають бути усунені, Це повинно бути зроблено до 9 квітня, за рахунок ваших власних коштів. Запропонований термін до кінця травня мене не влаштовує. Це стосується не лише підрядників, але і “ЕЛУАДа”, – підкреслив Володимир Буряк.

Міський голова Володимир Буряк підкреслив, що зараз головне завдання міської влади не говорити про недоліки двох, трьох, п’ятирічній давності. Запоріжцям це не цікаво. Зараз головне, за результатами проведеної інспекції, усунути виявлені недоліки і переходити до масштабного ремонту доріг. Це необхідно зробити якнайшвидше. Кошти у бюджеті є.

У той же час початок масового ремонту доріг у Запоріжжі залежить від термінів проведення тендерів. Місто багато в чому стало заручником ситуації, коли тендерні процедури займають досить багато часу. Ще один недолік законодавчої бази в цьому питанні – фактично єдиним головним критерієм при визначенні переможця торгів залишається ціна проведення робіт, без урахування можливостей підрядника якісно і в строк виконати ремонт.

– У 2017 році ми, як і обіцяли, відремонтуємо в три рази більше доріг, ніж минулого року. Проте головне навіть не об’єми, а якість робіт. Для мене, як міського голови, навіть 10% неякісних ремонтів це багато. Контроль за якістю робіт має бути посилений, – заявив Володимир Буряк.

Міський голова Володимир Буряк пообіцяв особисто провести нараду з директорами асфальтових заводів, щоб вони почали роботу якомога раніше. Це необхідно, щоб мати чітке розуміння, коли ж почнеться активний ремонт міських магістралей. Поки темпи ремонтних робіт не можна вважати задовільними. Ремонт дорожнього полотна на греблі “Дніпрогеса”, латання ям на окремих ділянках в районах міста – це явно недостатньо. Городяни чекають більшого, і мають на це право.

Міський голова зазначив, що аварійні ділянки доріг необхідно ремонтувати вже зараз. Яскравий приклад – вулиця Каліброва. Необхідно терміново виводити туди техніку, і це треба було зробити одразу ж після настання сприятливих погодних умов, не чекаючи керівних вказівок.

Міський голова поставив завдання КП “ЕЛУАД” – виконувати аварійний ремонт доріг на найбільш проблемних ділянках. Графік таких робіт профільний департамент, районні адміністрації повинні надати вже в понеділок.  

За словами Володимира Буряка, контроль якості робіт продовжує залишатися зоною особистої відповідальності керівництва департаменту інфраструктури і благоустрою міської ради, голів районних адміністрацій.

Міський голова акцентував увагу на тому, що усі міські магістралі не вдасться відремонтувати у 2017 році, незважаючи на збільшення фінансування. Занадто великі об’єми робіт зібралися за минулі роки. Проте у міської влади є чіткий план ремонтів доріг, розрахований на декілька років. Його реалізація була розпочата минулого року, продовжиться у 2017 році і далі.
На завершення зустрічі міської голова Володимир Буряк підвів підсумки наради.

– На усунення недоробок минулого року даю термін до 9 квітня. Робити це будете за свій рахунок, жодної гривні з бюджету на це не отримаєте. Цього року об’єми ремонтів будуть збільшені в три рази, кошти у бюджеті на це є. Головна вимога – якість, дотримання усіх технологій. За якість ремонтів нестимете персональну відповідальність. Особисто їздитиму, і контролюватиму виконання робіт, – заявив Володимир Буряк.