Володимир Буряк: "В найближчі п'ять років у Запоріжжі реально здійснити проект будівництва сміттєпереробного заводу"

Впродовж п’яти років у Запоріжжі може з’явитися сміттєпереробний завод. Проте багато що залежить від наявності інвесторів. Про це заявив міський голова Володимир Буряк.

Міська влада готова прислухатися до будь-яких пропозицій городян, які торкаються подальшого розвитку Запоріжжя. Один з прикладів – підтримка на сесії міської ради петиції відносно будівництва в нашому місті сміттєпереробного заводу.
На прохання журналістів, міський голова Володимир Буряк прокоментував подальші перспективи будівництва сміттєпереробного заводу в Запоріжжі.

 

Міський голова нагадав, що у бюджеті Запоріжжя на 2017 рік передбачені десять мільйонів гривень на продовження будівництва полігону твердих побутових відходів №3. Проект включає також лінію по сортуванню відходів. Проте місту потрібний і сміттєпереробний завод.

– У найближчі п’ять років у Запоріжжі реально здійснити проект будівництва сміттєпереробного заводу. Головне питання – залучення інвесторів, готових вкласти кошти у будівництво сучасного сміттєпереробного заводу, що максимально відповідає усім екологічним вимогам. За останній рік до нас зверталися близько двох десятків потенційних інвесторів. Але конкретного проекту доки так і не надали. На даний момент немає чіткого розуміння, за які гроші фінансуватиметься будівництво такого заводу – можливо, це буде і співфінансування з бюджету міста, – заявив Володимир Буряк.

Міський голова висловив думку, що сміттєпереробний завод може бути побудований на території полігону ТБВ на Леваневского. Впродовж декількох років полігон припинить свою роботу, але там досить сировини для забезпечення стабільної роботи сміттєпереробного заводу.

– Дуже важливо визначитися з технологіями, які використовуватиме сміттєпереробний завод. Головне, що завод повинен  максимально відповідати екологічним вимогам. Також необхідно чітко розуміти, що ми хочемо отримати –  біомасу, паливні брикети, пластик, теплову енергію, – зазначив Володимир Буряк.