Чемпіонат України з футзалу серед студентів (play-off раунд, перша гра)

14.03.2017 року, початок о 13.30
Палац спорту «Запоріжалюмінбуд»
Судді: І. Дудинов (Дніпро), Д. Валуєв (Запоріжжя)
Інспектор: Ю. Арестенко.
Суддя-хронометрист: В. Беляєв
Медицина і фізична культура в історії сучасної цивілізації завжди йшли поруч. Можна згадати маловідомі широкому загалу факти, які переконливо свідчать про це. Видатний американський педіатр, вчений-медик і громадський діяч Б. Спок був олімпійським чемпіоном з веслування академічного в складі збірної США в 1924 році в Парижі. Інший видатний американський спортсмен Е. Хайден ‒ п’ятиразовий олімпійський чемпіон, семиразовий чемпіон світу зі швидкісного бігу на ковзанах, володар п’ятнадцяти світових рекордів отримав професію лікаря та протягом багатьох років плідно працював спортивним лікарем і лікарем-консультантом з олімпійськими  збірними командами США.

Не стояли осторонь цих процесів і видатні українські спортсмени-медики. Срібними призерами XXI Олімпіади (Монреаль, 1976) стала лучниця В. Ковпан (1950-2006) – лікар зі Львова, члени жіночої збірної СРСР з волейболу О. Казакова і Л. Рудовська – студентки Одеського медичного інституту. Медична сестра з Одеса Ю. Рябчинська була олімпійською чемпіонкою з веслування академічного (Мюнхен, 1972). Студенти і випускники  Запорізького державного медичного університету також неодноразово виборювали перщі та призові місця на першостях СРСР та України: Є. Михалюк (легка атлетика), В. Трігуб (фехтування), Є. Сиволап (плавання), А. Розова (естетична гімнастика).

Сьогодні збірна команда Запорізького державного медичного університету вперше приймає участь у play-off раунді Чемпіонату України з футзалу серед команд вищих навчальних закладів. Становлення команди розпочалося з вересня 2015 року, коли її очолив професор кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і здоров’я Е. Дорошенко. За достатньо невеликий відрізок часу збірна ЗДМУ двічі вигравала першість Запорізької області серед команд ВНЗ 3-4 рівнів акредитації, стала срібним призером престижного міжнародного турніру «Кубок Дружби ‒ 2016» (Київ), демонструє яскраву, атакувальну та видовищну гру, яка подобається вболівальникам.

Від імені адміністрації та професорсько-викладацького складу Запорізького державного медичного університету вітаємо учасників змагань і щиро зичимо перемоги сильнішому в чесній спортивній боротьбі.