Рятувальники обговорили питання запобігання виникнення пожеж в екосистемах

10 березня, в Головному управлінні ДСНС України у Запорізькій області рятувальники разом з представниками Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства в ході міжвідомчої прес-конференції обговорили питання запобігання виникнення пожеж в екосистемах.
Так, начальник відділу по роботі зі стратегічними вибухопожежонебезпечними об’єктами ГУ ДСНС України у Запорізькій області підполковник служби цивільного захисту Дмитро Жолобов зазначив: «У 2016 році на території Запорізької області на відкритій території сталося 3172 пожеж (62% від загального кількості пожеж за рік) на загальній площі 833,2 га. З початку 2017 року на відкритих територіях вже виникло 23 пожежі на загальній площі 2,5 га. Найбільша кількість пожеж на відкритій території припадає на літню пору, коли висока температура сприяє виникненню пожеж. У 95% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах – людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки. У зв’язку з цим, рятувальники закликають бути вкрай обережними під час відвідування лісонасаджень, під час відпочинку на берегах річки Дніпро і на території Національного заповідника о. Хортиця, адже найменша іскра з вихлопної труби автомобіля, не загашений недопалок, багаття залишений без нагляду відпочивальників, можуть викликати велику біду», – прокоментував Дмитро Валерійович.

Також до присутніх звернувся т.в.о начальника Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Кобзар. Він зауважив, що «проблема охорона лісів від пожеж – одна з найскладніших, що вирішується працівниками лісового господарства області. Щорічно особливо напружена ситуація складається в лісових масивах з насадженнями хвойних порід. Значне підвищення пожежної безпеки в лісах, зумовлюється стрімким зростанням відвідуваності населенням лісів».