Юліана Козаченко: "Зменшення кількості перевірок бізнесу – це основний вектор розвитку податкового аудиту"

У Запоріжжі за два місяці поточного року співробітники підрозділів аудиту фіскальної служби провели 59 документальних перевірок, у тому числі 21 планову та 38 позапланових. Це вдвічі менше, ніж за відповідний період минулого року.
За результатами виявлених порушень було додатково нараховано податкових зобов’язань майже 14 мільйонів гривень. У порівнянні з 2016 роком сума узгоджених донарахувань збільшилась на 3 відсотки. До бюджетів уже сплачено 5,1 мільйона.

У сфері зовнішньоекономічної діяльності у січні-лютому 2017 року було здійснено 20 перевірок суб’єктів. За результатами встановлених порушень вимог податкового та валютного законодавства до бюджету донараховано пені і штрафних санкцій в сумі 500 тисяч гривень, які вже повністю надійшли до бюджету. Крім того, зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток майже на 40 мільйонів.
В. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко підкреслила, що суттєве зменшення кількості перевірочних заходів – це свідчення реалізації завдань щодо недопущення фіскального тиску на бізнес. Саме застосування ризикоорієнтованої системи дозволяє здійснювати перевірки лише тих суб’єктів, у діяльності яких наявні порушення.

За матеріалами головного управління ДФС у Запорізькій області