Запоріжжя: черговий шок - безпритульних не вважають за людей!

При температурі 0 – +5 буквально вмираючого під храмом безпритульного запоріжця Андрія не госпіталізували ЛІКАРІ!

Розповідаю по порядку. У неділю, 12 березня 2017, під час служби в лікарняному храмі в честь св. мучениць Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії Запорізької єпархії УПЦ (настоятель протоієрей Ігор Савва) мене покликали наші прихожани терміново вийти з храму. Оскільки знають, що “журналіст по безпритульним”. Дивлюся, бригада поліції і поруч на землі стогне і повзе до храму ця людина. По виду безпритульний. Допоможіть мені, дайте окропу і поїсти – він просив. Природно, одразу дали йому гарячу воду і просфори.

 

Храм маленький і обіди для безпритульних ми не готуємо, але, звичайно, так залишати все не збиралися. Поки він пив і їв. я розповіла двом офіцерам, що у складі безпритульних навіть воїни АТО-сироти. Вони були шоковані і сказали, що підтримують волонтерів, тих хто намагається нарешті відкрити в місті притулок тощо.

Поїхали вони, залишивши усі свої телефони, готові допомагати далі. Це був плюс. Я продзвонила конфесії, у яких є притулки. Було прийнято рішення його визначити в лікарню спочатку для санобробки і швидше за все госпіталізації, оскільки він не стояв на ногах і був сильно побитий. Відвели його в закуток у храмі, де зняли це відео.

Андрій сказав, що відсидів 15 років за вбивство сина прокурора. Що дуже страждає і змерз, хоче жити нормально…

Наші християни дізналися у 9-ій лікарні, що нам треба викликати швидку допомогу і його відвезуть в чергову “по бомжах” лікарню – 4 на Кичкасе. Ну, що ж, ми погодилися. Я записувала усі номери і прізвища лікарів та поліції і сказала, що все перевірю.

Вчора мені зателефонував лікар швидкої допомоги бригада 600, прізвище Кіптява і сказала, що його здали в 5, йому роблять рентген безкоштовно і обробку ран і що потім його ТОЧНО госпіталізують або в 5 або в 4 лікарню, оскільки є розпорядження при температурі 0 їх залишати в лікарнях.

Безпритульний плакав і просив його не кидати. Як ви думаєте, чи спокійно я провела цю ніч і ранок? Дзвоню вранці зараз у 4 лікарню. ЙОГО ТАМ НЕМАЄ. Дзвоню в 5 лікарню – ЙОГО ТАМ НЕМАЄ. Так, поступив по журналу в 5-у, але його НЕ ГОСПІТАЛІЗУВАЛИ. Хочу дізнатися, а чому? Він, що одужав за один день? Прізвище і телефон чергового лікаря 12 березня який чергував НЕ ДАЮТЬ. Дали телефон завідувача відділенням. Він не відповідає.

Отже, добре, у нас є юрист Асоціації безпритульних Запорізької області Вітько С. Г. Він скаже, як грамотно діяти далі. Швидка, поліція і журналісти, християни підтверджують факт, що його відправили до 5 лікарні! (продовження триває).

Олена Гула