Заступник голови Державної служби зайнятості України про перші підсумки нової «мінімалки»

Збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень на місяць з 1 січня 2017 року підвищило мотивацію безробітних до пошуку роботи та оживило ринок праці.
Про це повідомив заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Сергій Кравченко.

“Зайнятість населення зростає на всій території країни, відповідно безробіття падає. Кількість вакансій збільшилася на 47%. 4 мільйони українських громадян вже по січню місяцю отримали вищу заробітну плату. Ми бачимо значне пожвавлення на ринку праці після підвищення мінімальної зарплати і це тільки початок. Нова соціальна політика направлена на забезпечення роботою з гідною заробітною платою”, – зазначив Сергій Кравченко.

Станом на 1 лютого 2017 року в порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість безробітних в Україні знизилася на 16%.

В цілому ситуація на ринку праці в поточному році характеризується позитивною динамікою. Кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, зросла на третину і склала 39 тисяч. Кількість вакансій в базі даних служби зайнятості збільшилась на половину – до 115 тисяч. Як наслідок за сприяння служби зайнятості знайшли роботу 108,8 тис. безробітних (для порівняння у 2016 році – 89,2 тис. осіб).

Директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік поінформувала: «Обласна служба зайнятості активно впроваджує  інноваційні методи та форми роботи задля досягнення головної мети – працевлаштування населення. Запорізька область ініціює впровадження пілотного проекту, що передбачатиме безумовний обов’язок подання роботодавцями інформації про попит на робочу силу (вакансії) державній службі зайнятості та можливість здійснення контролю з цього питання уповноваженими органами та органами місцевої влади. Ці заходи у тісній співпраці  із органами влади, роботодавцями та  соціальними партнерами забезпечать підприємства кваліфікованими кадрами, а незайняте населення роботою».

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47, 067-74-29-101