Болючі питання двох головних лікарень регіону депутати планують вирішити до кінця року

Проблемні питання Запорізької обласної клінічної лікарні і Запорізької обласної інфекційної лікарні, які чекають свого вирішення вже близько 30-ти років, депутати облради мають намір розв’язати вже до кінця цього року.

Зібравшись на спільне засідання, члени постійної комісії з питань бюджету, з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад області та житлово-комунального господарства та з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства розглянули різні варіанти вирішення питань і дійшли певної згоди щодо подальших дій.

 

Як зазначив заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Марченко, під час робочих поїздок до лікарень депутати мали змогу скласти власну точку зору щодо необхідності оперативного втручання в процес введення в експлуатацію харчоблоку обласної клінічної лікарні, зміни конструкції переходу між корпусами цієї лікарні та проведення ремонтних робіт у фізіотерапевтичному відділенні лікарні. Крім того, зауважив заступник голови облради та його колеги-депутати, негайного депутатського втручання вимагає й комунальна установа «Запорізька інфекційна клінічна лікарня» Запорізької облради, на території якої знаходяться одноповерховий корпус 1928 року зведення і являє собою загрозу для пацієнтів та персоналу лікарні.

Проблему забезпечення харчуванням пацієнтів комунальної установи «Запорізька обласна клінічна лікарня» (а це близько 860 людей на добу), на думку депутата облради Юрія Ружина, можна було б вирішити за рахунок виведення цієї послуги на аутсорсінг.
– Виведення непрофільної функції із сфери діяльності лікарні піде користь, в тому числі, й лікувальному процесу. Такий підхід довів свою ефективність, наприклад, на металургійних підприємствах Запоріжжя, – зазначив депутат обласної ради Юрій Ружин.
Головний лікар обласної клінічної лікарні Ігор шишка погодився із пропозицією Юрія Ружина, якого підтримали більшість із учасників спільного засідання комісій, за умови, що компанії із надання послуг харчування дотримуватимуться встановлених норм. Нагадаємо, поки що в обласному бюджеті на цю статтю видатків передбачено 1,8 млн. грн.

     
Розглядаючи питання реконструкції харчоблока цієї лікарні, депутати висловились за те, щоб відповідальність за своєчасне та повне виконання проекту вартістю 8,6 млн. грн.. було покладено на профільного заступника голови Запорізької облдержадміністрації. При цьому зауважили, що оновлений харчоблок повинен бути введений в експлуатацію до кінця 2017 року. Окремим пунктом в протоколі засідання депутати наполягли на тому, щоб голова Запорізької обласної ради і голова Запорізької облдержадміністрації терміново втрутились в ситуацію і доповіли про стан справи і перспективи її завершення на сесії обласної ради.  
Окремо розглядалось питання введення в експлуатацію багатостраждального переходу між корпусами в обласній клінічній лікарні. Депутати дали управлінню капітального будівництва ОДА завдання надати три варіанти вирішення проблеми.

Крім того, представники трьох комісій обговорили питання закупівлі портативних безперебійних джерел живлення для обох комунальних лікарняних установ. За попередніми даними, на ці потреби в обласному бюджеті необхідно передбачити близько 800 тисяч гривень.

За пропозицією депутатів, в обласному бюджеті 2017 році також планується передбачити видатки на проведення проектно-кошторисної документації реконструкції корпусу №5 Запорізької інфекційної клінічної лікарні і придбання двох стерилізаторів.