Для „Садиби Попова” розроблено план організації території

9 березня під головуванням директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації Владислава Мороко відбулося засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини.

У засіданні взяли участь головний спеціаліст управління культури Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Павло Кравчук, директор „Василівського історико-архітектурного музею-заповідника „Садиба Попова” Валерій Стойчев та інші члени ради.

 

 
Учасники засідання розглянули питання про науково-проектну документацію „Проект зон охорони та план організації території Василівського історико-культурного музею-заповідника „Садиба Попова” та про укладання охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщини  цього музею-заповідника. Згідно проекту зон охорони та плану організації території Василівського історико-культурного музею-заповідника „Садиба Попова”, з яким ознайомив Олександр Харлан, ст. науковий співробітник в НДІ пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України, кандидат архітектури, відродитися та отримати впорядкований,  туристично привабливий вигляд має не тільки територія музею-заповіднику, але й центр Василівки. Члени ради з питань охорони культурної спадщини підтримали проект плану, який має бути узгоджено з генеральним планом розвитку цього населеного пункту, і висловили думку, що Василівка має стати історичним містом.
 – Місто має цікаву історію, можна починати роботу із громадою міста та обласною радою щодо присвоєння Василівці статусу історичного міста, – зазначив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації Владислав Мороко.
 Також члени Консультативної ради рекомендували внести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України об’єкт „Будинок заводоуправління металургійного комбінату „Запоріжсталь” (архітектор І. Козлінер), а будівлю Селянського поземельного банку в с. Осипенко Бердянського району – до Переліку об’єктів культурної спадщини архітектури та містобудування Запорізької області.

– Один з напрямків розвитку територіальних громад – це створення туристично привабливого вигляду, винайдення „точок” які можуть стати для громади знаковими,  – розповів Владислав Мороко. – Наприклад, будівля в селі Осипенко має цікаву історію, навколо неї гуртувалася громада ще у ХІХ сторіччі, далі там відбувалися бурхливі історичні події.