Запорізький національний університет підписав Меморандум про співпрацю з Асоціацією міст України

У ЗНУ відбулося засідання круглого столу на тему: «Перспективи становлення і розвитку органів місцевого самоврядування», під час якого відбулося підписання Меморандуму між Запорізьким національним університетом та Запорізьким регіональним відділенням Асоціації міст України.

Варто відзначити, що Запорізький національний університет як регіональний академічний виш має усі можливості, аби допомогти представникам громад завершити реформу децентралізації та вирішити питання із забезпечення не тільки управлінськими кадрами галузі, а й іншими кваліфікованими фахівцями, яких сьогодні потребує область, зокрема здійснюватиме перепідготовку та підвищення кваліфікації фахівців, які вже працюють у територіальних громадах. Окрім того, існує можливість наукового забезпечення прикладних завдань громади: розробка стратегій розвитку міста, написання різного роду проектів тощо. На цьому наголосив ректор Микола Фролов під час засідання з представниками місцевого самоврядування. На базі ЗНУ також планується створити Центр науково-методичної ради, яка координуватиме питання науково-експертного, навчально-методичного та освітньо-інформаційного забезпечення.

 

Виконавчий директор Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Бірюков відзначив, що «підписання Меморандуму про співпрацю із ЗНУ відкриває широкі перспективи в напрямку підготовки професійних кадрів для забезпечення розвитку та функціонування органів місцевого самоуправління та об’єднаних територіальних громад. Це допоможе вирішувати їхні стратегічні та фінансові завдання, підвищити ефективність управління громадами».

На заході підкреслили, що на сьогодні вже близько 150 випускників Запорізького національного університету на запит місцевих громад працює в районах області. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура звернув увагу присутніх на той факт, що серед вимог часу пріоритет надається проектній діяльності, адже це – реальне джерело для забезпечення фінансової спроможності громад. Фахівці вишу не тільки можуть навчати представників громад писати такі проекти, а й готові разом брати участь у їхньому створенні та реалізації, забезпечуючи супровід щодо усіх аспектів цього процесу. Декан факультету соціології та управління ЗНУ Максим Лепський розповів про підготовку кадрів галузі управління на факультеті, соціологічні та прогностичні дослідження науковців, тренінгову діяльність фахівців у місцевих громадах, участь у роботі консорціуму «Університети за мир» і програмах ОБСЄ та інше.

Наприкінці засідання круглого столу в урочистій обстановці ректор ЗНУ Микола Фролов та виконавчий директор Запорізького регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Бірюков у двосторонньому порядку підписали Меморандум про співпрацю між Запорізьким національним університетом та Запорізьким регіональним відділенням Асоціації міст України.

Прес-центр ЗНУ