У 2017 році на 40 запорізьких маршрутах спринтери замінять автобусами середньої місткості

У вівторок, 14 березня, у Запоріжжі “Агентство регіональних ініціатив” організувало круглий стіл на тему: “Проміжні результати дослідження пасажиропотоку в Запоріжжі: тенденції і виклики”.

У роботі круглого столу взяли участь перший заступник міського голови Сергій Мішок, декан транспортного факультет ЗНТУ, керівник дослідження пасажиропотоку в Запоріжжі Олексій Кузькін, директор транспортної компанії ТОВ “Запоріж-Лідер-ХХІ” Анатолій Бурлака, начальник управління з питань транспортного забезпечення і зв’язку Олександр Власюк.
Приводом для круглого столу стало підведення проміжних підсумків пасажиродослідження, яке Запорізький національний технічний університет провів в лютому поточного року на 46 маршрутах м. Запоріжжя.

 

– У 2017 році, – повідомив заступник мера Сергій Мішок, – у Запоріжжі відбудеться 40 конкурсів на пасажироперевезення по міських маршрутах. І на усіх цих маршрутах ми маємо намір замінити автобуси класу “Б”, тобто “Спринтери” і “Фольксвагени”, на автобуси класу “А” – автобуси середньої місткості. Перевізники вже сьогодні в курсі цих вимог для участі в конкурсах, тому у них є час на підготовку і реінвестування коштів в придбання рухомого складу необхідної класності.

– Комплексне пассажиродослідження, яке ЗНТУ повинен провести, згідно виграного тендеру, почнеться у кінці березня – початку квітня, – розповів начальник управління з питань транспортного забезпечення і зв’язку Олександр Власюк. – Проте, за тими маршрутами, чергові конкурси на які проводитимуться цього року, ми попросили провести дослідження вже у лютому – з тим, щоб вже до першого такого конкурсу ми могли мати експертну оцінку стану справ на тому або іншому маршруті і максимально зважено підійти до формування конкурсних умов. Хоча базові принципи відомі вже сьогодні. Це автобуси класу “А” і вище, екологічний стандарт викидів Євро 2 і вище (що означає, що автобуси будуть не старші 2004 роки випуску), сучасний комфортний дизайн і облаштування салону.

Оскільки стовідсоткової готовності надати до дня проведення конкурсу необхідну техніку у багатьох відповідальних перевізників може не бути, додав Олександр Власюк, умови конкурсу будуть прописані так, щоб переможець міг впродовж певного терміну замінити рухомий склад, що не відповідав вимогами, на необхідний – для чого допускається не лише купівля транспортних засобів, але і залучення їх з боку. У будь-якому разі переможці підписуватимуть інвестиційні проекти, які досить жорстко регламентуватимуть клас автобусів та їхній технічний стан.

Той факт, що далеко не усі діючі перевізники сьогодні можуть одразу виконати усі висунуті вимоги, підтвердив транспортник зі стажем директор транспортної компанії ТОВ “Запоріж-Лідер-ХХІ” Анатолій Бурлака. Він повідомив, що його компанія не планує участь у найближчих тендерах, оскільки для цього немає матеріальних можливостей. Проте, він висловив всемірну підтримку міської влади в її почині.

– Йдучи на вибори, діючий мер обіцяв розв’язати транспортну проблему в Запоріжжі, і він свої обіцянки виконує. Ту вакханалію, яка сьогодні твориться на основних запорізьких магістралях, потрібно припиняти, – додав він.

На результатах пасажиродослідження, проведеного в лютому, детально зупинився декан транспортного факультет ЗНТУ, керівник дослідження пасажиропотоку в Запоріжжі Олексій Кузькін. Він розповів, що на 26 маршрутах обліковці працювали безпосередньо в салонах маршруток, ще на 20 – проводили експертну роботу візуальним методом, знаходячись на перегоні. Результати проведеного обстеження ляжуть в основу конкурсних умов на сорока міських маршрутах, тендери за якими відбудуться цього року. Це означає, що буде розроблений інтервал руху і визначена кількість автобусів, необхідних для ефективного перевезення пасажирів.

У ході дискусії, що зав’язалася, були також обговорені теорія і практика впровадження електронних квитків, установка GPS-навігаторів, покликана знизити корупційні дії на транспорті, проблеми пільгових перевезень і компенсації за них перевізникам.

Як би то не було, запоріжці можуть бути впевнені, що впродовж 2017 року на основних міських маршрутах аварійно небезпечні і незручні маршрутки замінять зручні і надійніші автобуси класу “А”, до яких сьогодні відносяться, зокрема, автобуси “Богдан” і “Еталон”. При цьому, як підкреслив заступник мера, ні про яку зміну вартості проїзду у зв’язку зі зміною класності не йдеться.

За матеріалами Агентства регіональних ініціатив