У Запоріжжя заплановано ремонт злітно-посадочної смуги аеропорту

Через десятки років у “Міжнародному аеропорту Запоріжжя” планують виконати ремонт основної злітно-посадочної смуги. Про перспективи розвитку аеропорту в 2017 році, на прохання журналістів, розповів міський голова Володимир Буряк.

Нагадаємо, минулого року в Запоріжжі була розпочата реалізація програми розвитку КП “Міжнародний аеропорт Запоріжжя”, розрахованої на декілька років. Вона фінансується за рахунок міського бюджету і прибутку запорізького аеропорту.

 

Вже проведений капітальний ремонт терміналу для внутрішніх авіаліній, розпочатий ремонт терміналу для міжнародних авіаліній, виконані проекти реконструкції світлосигнального устаткування злітно-посадочної смуги і радіотехнічних засобів посадки, придбані декілька одиниць необхідної техніки.

У 2017 рік у міської влади ще масштабніші плани. Тим більше що чистий дохід аеропорту тільки за минулий рік збільшився з 5 до 40 мільйонів гривень. Підприємство заробляє і готове вкладати власні кошти в розвиток. Місто у свою чергу в 2017 році також передбачило кошти на розвиток аеропорту.

– У нас вже є проект нового пасажирського терміналу площею близько дванадцяти тисяч квадратних метрів, який пройшов усі експертизи. Вже скоро пройде тендер на виконання робіт з будівництва терміналу, – заявив Володимир Буряк.

Міська влада також розраховує на початок реалізації державної програми розвитку аеропортів України, яка була затверджена на загальнодержавному рівні.

– Авіаперевізники переконалися, що міська влада готова розвивати аеропорт, і зацікавлена в подальшій співпраці. Збільшилася кількість рейсів, у Запоріжжі працюють такі відомі світові авіакомпанії як “Turkish Airlines”. Зараз розглядаємо можливість співпраці й з іншими авіакомпаніями, – зазначив Володимир Буряк.

Збільшення кількості рейсів привело також до зростання навантаження на основну злітно-посадочну смугу. Саме тому вирішено провести її ремонт, для чого злітно-посадочна смуга буде тимчасово закрита, орієнтовно на місяць.

– Закриття смуги приведе до скорочення доходів аеропорту, міського бюджету. Проте без цього не обійтися, адже смуга серйозно не ремонтувалася тридцять років. Безпека перельотів – головний пріоритет. Ремонт буде проведений за власні кошти аеропорту, ми не просимо сьогодні грошей з держбюджету. Це буде не капітальний ремонт, але його вистачить як мінімум на два роки, поки не запрацює державна програма розвитку аеропортів, куди включений і “Міжнародний аеропорт Запоріжжя”, – сказав Володимир Буряк.

При цьому в запорізькому аеропорту є ґрунтова злітна смуга, яку можуть використати літаки типу “Ан”, а це означає, що такі рейси, як, наприклад, “Запоріжжя-Київ-Запоріжжя” триватимуть без перерв. Для тих же, хто вже придбав квитки на рейси інших літаків авіакомпаніями, спільно із запорізьким аеропортом буде організований трансфер в один з сусідніх аеропортів.

ДОВІДКА:
У 2016 році в запорізькому аеропорту обслуговувались 2407 рейсів, пасажиропотік становить 275421 осіб. У порівнянні з 2015 роком об’єм пасажирських перевезень збільшився в 2,1 рази. На міжнародних повітряних лініях перевезення пасажирів збільшилися у 2,3 рази, на внутрішніх лініях – на 60,4%. Відправки і прибуття вантажу і багажу збільшилися на 136,8%.
При цьому, вже сьогодні ведуться переговори про збільшення кількості існуючих рейсів і відкриття нових, у тому числі в міста Західної України і зарубіжні країни.