У Запорізькому національному університеті урочисто відсвяткували 203 річницю з дня народження Кобзаря

Музично-драматичну композицію, у якій взяли участь студенти всіх курсів філологічного факультету, присвятили темі «Якби Шевченка не було…». Студенти у своїх виступах нагадали присутнім про визначне значення творчості митця для становлення незалежності України.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук наголосив, що «постать Шевченка – символ, який має бути в серці кожного. Те, що ми відзначаємо його дні, свідчить, що ми – свідомі патріоти, які живуть на власній землі».
Декан філологічного факультету Тамара Хом’як, говорячи про велич постаті Кобзаря, відзначила, що «в кожного – свій Шевченко». Вона нагадала присутнім, що в найтяжчі дні патріоти на Київському Майдані закликали до боротьби словами Тараса Григоровича: «Борітеся – поборете!».

 

Автор сценарію творчого вечора, голова студради філологічного факультету Олександра Баркова побудувала дійство так, аби нагадати глядачам про найважливіші події в житті Кобзаря, про його геніальність та драматизм долі.

Наостанок заходу зі сцени пролунало запитання: «Що було б з українським народом, якби Шевченка ніколи не було?..». Відповіддю була цілковита тиша. Ніхто не зміг уявити розвиток української нації без впливу Кобзаря.
Ініціативу студради щодо проведення Шевченківських читань підтримали і студенти економічного факультету. Декан економічного факультету Алла Череп наголосила на важливості культурної спадщини Тараса Григоровича та на її великій мистецькій цінності. Студенти декламували вірші видатного поета та згадали уривки з пісень Великого Кобзаря.
Крім того, на багатьох факультетах Запорізького національного університету провели конкурс на кращу стіннівку, присвячену 203 річниці з дня народження Тараса Шевченка.

За матеріалами прес-центру ЗНУ