У ЗНУ обговорили шляхи налагодження міжконфесійного миру і злагоди в суспільстві

На історичному факультеті Запорізького національного університету з нагоди відзначення 125-річчя з дня народження патріарха Йосифа Сліпого – ісповідника віри, предстоятеля Української греко-католицької церкви – провели науковий симпозіум «Патріарх Йосиф Сліпий – знайомий і незнаний», ініційований Інститутом історії церкви Українського католицького університету.

Ректор Микола Фролов, відкриваючи захід, подякував ініціаторам проведення симпозіуму саме в стінах Запорізького національного університету. А керівник Департаменту культури, туризму, національностей і релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко відзначив, що завдяки роботі українських науковців, зокрема істориків-науковців вишу, реалізуються різноманітні освітні заходи, програми, конференції і круглі столи, відбувається виховання активної суспільно свідомої молоді, що сприяє розбудові нашої держави. Цю думку підтримав і начальник управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Павло Мяло, який наголосив на важливості таких наукових заходів для налагодження міжконфесійного миру і злагоди в суспільстві.

 

Свою думку з приводу важливості пізнання і дослідження джерел історії висловив і директор Інституту історії Церкви, проректор Українського Католицького Університету, координатор програми Олег Турій. Він запевнив, що ця зустріч є логічним наслідком співпраці науковців-однодумців Запоріжжя і Львова, які під час наукового заходу зможуть поділитись інформацією, науковими напрацюваннями, своїми поглядами і думками про постать патріарха Йосифа Сліпого.

Почесний гість заходу, владика Степан Меньок висловив переконання щодо важливого внеску і впливу сім’ї, церкви і навчальних закладів на формування суспільної свідомості людей. Так, на думку декана історичного факультету Запорізького національного університету Володимира Мільчева, розповсюдження наукових досліджень львівських науковців про духовні і релігійні ідеї Йосифа Сліпого, який в умовах тоталітарного режиму зміг з гідністю пронести вогник служіння вірі і допоміг духовному відродженню України, є дуже важливими в наш час.

Симпозіум проходив у форматі наукової дискусії, під час якої відомі вчені обмінялись думками і подискутували стосовно осмислення значимості такої історичної постаті, як Йосиф Сліпий. Зокрема, виступили професор кафедри пасторального богослов’я Українського католицького університету, отець Михайло Димид, старший співробітник Інституту історії церкви Українського католицького університету, отець Тарас Бублик та доцент кафедри історії України Запорізького національного університету Інна Шугальова. Виступи науковців присвятили таким темам як: «Помісність і патріархат: кілька споминів про патріарха Йосифа», «Етапи формування життєвих та світоглядних принципів Йосифа Сліпого-Коберницького», «Патріарх Йосиф Сліпий і проблема легалізації греко-католиків в Україні (1960-80-ті роки)», «Духовно-моральні й національні аспекти у педагогіці Йосифа Сліпого».

Під час плідної дискусії львівські та запорізькі науковці обговорили і низку інших важливих духовних і релігійних питань.

За матеріалами прес-центру ЗНУ