Запорізькі водокористувачі сплатили 47 мільйонів гривень рентної плати

З початку року до бюджетів усіх рівнів надійшло 47,1 мільйона гривень рентної плати за спеціальне використання води. Згідно з бюджетним перерозподілом до державної скарбниці спрямовано 23,5 мільйона та майже стільки ж – до бюджетів громад. Рівень сплати порівняно з минулорічним зріс на 12,7 мільйона.

Більшу частину надходжень забезпечили суб’єкти господарювання міст Енергодар – майже 79 відсотків та Запоріжжя – понад 17 відсотків. Усього в Запорізькій області зареєстровано 3,4 тисячі платників ренти за спецвикористання води. Переважно, це підприємства або підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

 

Щодо суб’єктів господарювання, які упродовж шести місяців не сплачують або платять у неповному обсязі збір, фіскальна служба надсилає звернення до Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації з пропозиціями стосовно скасування дозволів.

Також нагадаємо, процедуру отримання дозволу на спецводокористування нещодавно було спрощено. Так, Законом №1830-VІІІ від 07.02.2017р. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування”, внесено зміни до Водного кодексу. Зокрема, встановлено, що видача дозволів належить до відання центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, в галузі управління і контролю за використанням і охороною вод та відтворенням водних ресурсів.
Докладно про зміни можна дізнатися за посланням.

За матеріалами Головного управління ДФС у Запорізькій області