14 березня на острові Хортиця вперше відзначили день українського добровольця

Острів «Хортиця» став місцем святкування дня українського добровольця. В якому приймали участь представники місцевої та обласної адміністрацій, православної церкви київського патріархату, козаки, добровольці, ветерани АТО, військовослужбовці збройних сил та національної гвардії.

Це свято людей, які свідомо за покликом власного серця, стали на захист своєї Батьківщини і захищають рідну землю від загарбників.

 

Почалось святкування з того що представники православної церкви київського патріархату відслужили панахиду за загиблими героями. Молилися також за здоров’я захисників, перемогу, мир і спокій в нашій державі. Богослужіння очолили єпископ Фотій Запорізький і Мелітопольський, у співслужінні з настоятилем храму Покрови Пресвятої Богородиці (який знаходиться на острові Хортиця) Віктором Ткачом та духовенством Запорізького району.

55-а бригада завжди приймає участь у спільних з громадськими організаціями заходах. Такі міроприємства сприяють патріотичному вихованню молоді Запорізької області та особового складу частини.

 “Хочу привітати добровольців, воїнів АТО, які на сьогоднішній день повернулися додому. Низький уклін тим хто першим пішов захищати в 2014-му році захищати батьківщину. Вони покинули своїх дітей, сім’ї, роботу. Це та сила яка зруйнувала, всі плани Путіна, його команда за допомогою злочинної влади, добилася розрухи в наших збройних силах. Ми всі пам’ятаємо, що в 2014 році ми були не готові до тієї зради, і тільки завдяки нашим добробатам, ця нечисть була зупинена. І він не міг зрозуміти чому, і хто це. Наче і зборойних сил немає, наче все зруйноване. А це звичайні: робітники, вчителі, лікарі які взяли зброю і пішли захищати нашу Батьківщину. Я пам’ятаю цих перших хлопців в незрозумілій формі з незрозумілою зброєю. Вони робили свою справу краще ніж їхні професійні військові, томущо їм було, що захищати, і ким захищати. Низький уклін всім добровольцям які тут присутні і яких вже немає серед нас, слава їм, вічна слава. Також тут присутня наша молодь, яку ми повинні на цих принципах і традиціях вирощувати. Ми стоїмо в цьому історичному місці, і я думаю що зверху на нас дивляться наші пращури і радіють. Бо те що вони започаткували сотні років тому, це віра, свобода, незалежність, наполеглевість. І досі ми це відстоюєм з збоєю в руках, незалежно від того скільки часу пройшло. Низький уклін нашим волонтерам, за все що вони робили і роблять в надлюдських умовах. Я вірю в те, що ми в цій війні переможемо, я вірю в те, що наша країна стане найкращою в Європі бо в нас найкращі люди. Бо в таких умовах вони роблять неможливе”, – зазначив  – голова Запорізької обласної державної адміністрації Бриль Костянтин Іванович.