У Запоріжжі активно залучаються позабюджетні кошти для реалізації соціальних проектів

Міська влада активно працює над залученням допомоги всеукраїнських і міжнародних організацій для реалізації ініціатив в гуманітарній сфері. Використання грантових коштыв дозволяє перенаправити бюджетні активи на вирішення найбільш актуальних проблем, а також створює інвестиційно привабливий клімат Запоріжжя.

В ході робочої наради у заступника міського голови Анатолія Пустоварова керівники департаментів гуманітарного напряму розповіли про найбільш великі проекти, які були реалізовані у співпраці зі всеукраїнськими і міжнародними партнерами. Серед найбільш великих партнерів – Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), німецьке суспільство міжнародної співпраці (GIZ), всеукраїнський фонд “Відродження”, агентство США по міжнародному розвитку (USAID), суспільство “Запорожжжя-Оберхазен”, благодійний фонд “Save the Children”, проект “Ми – це місто”.

 

Так у 2016 році управління соціального захисту Запорізької міської ради залучило 1,7 млн грн позабюджетних коштів. Управління співпрацює з такими великими міжнародними партнерами як німецьке суспільство міжнародної співпраці (GIZ), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), фонд “Відродження” та інші. Завдяки роботі з німецьким суспільством міжнародної співпраці (GIZ) вдалося впровадити систему електронної черги у чотирьох районних управліннях соцзахисту.  
За рахунок позабюджетних коштів, залучених службою у справах дітей, у 2016 році для дитячих будинків Запоріжжя були закуплені необхідні меблі і техніка.

Завдяки спільній роботі департаменту сім’ї, молоді і спорту і міських меценатів, зокрема МК “Запоріжсталь”, в Запоріжжі вдалося зберегти дитячо-юнацьку школу “Металург”, а також реалізувати ряд молодіжних проектів, серед яких, – фан-зона Чемпіонату Європи по футболу, молодіжний фестиваль “Zobi-фест”, ярмарок спорту, фестиваль сім’ї та інші.
Міжнародні організації допомагають реалізації програм і в освітній сфері. Всього минулого року департамент освыти Запорізької міської ради залучив 2,2 млн грн позабюджетних коштів.

Заступник міського голови Анатолій Пустоваров зазначив, що минулого року, завдяки співпраці з недержавними структурами, в Запоріжжі вдалося реалізувати ряд великих соціальних проектів.

– Ми вже маємо досвід співпраці міської влади і некомерційних організацій для спільної реалізації програм у гуманітарному напрямі. Один з успішних прикладів – реконструкція дитячого саду № 100, в якому ми плануємо відкрити 4 групи, у тому числі і для дітей з особливими потребами. Проект реалізується міською владою за підтримки німецького суспільства міжнародної співпраці (GIZ). Цього року ми плануємо продовжити роботу в цьому напрямі, залучити ще більше партнерів, активно брати участь в грантових проектах, – підкреслив Анатолій Пустоваров.