У Запоріжжі відбувся патріотичний конкурс «Я Українка»

Уже вп’яте Запорізький обласний центр патріотичного виховання молоді провів конкурс «Я українка». За звання «Міс Українка» змагалися 12 прекрасних дівчат – студенток різних навчальних закладів області.

Цей захід з урахуванням соціальних проектів підготовчого періоду вийшло далеко за рамки банального конкурсу краси. Організатори конкурсу зазначають, що така багата програма і високий рівень конкурсу стали можливі завдяки підтримці відомого запорізького мецената Олександра Богуслаєва і громадської організації «Запорізький вектор».
Під час підготовчого періоду конкурсу дівчата брали участь у різних соціально-корисних проектах: побували в 55 артилерійській бригаді з інтелектуальної концертною програмою, присвяченою Шевченківським дням (до речі, під час фіналу воїни «55-ки» були найактивнішими і вдячними глядачами), наліпили смачних вареників для солдатів в ході акції «Волонтерські вареники», побували в арт-галереї «Baranik» і разом створили цікаві ленд-арт-проекти, приділили увагу дітям в школі-інтернаті №7.

 

– З 10 березня дівчата проходили цікаві тренінги, майстер-класи, які були спрямовані на знайомство і об’єднання учасниць проекту, розвиток їх навичок самопрезентації. Сьогодні закінчується весь цей п’ятиденний марафон, а також заочний двомісячний марафон, коли ми постійно спілкувалися з учасницями по телефону, через соцмережі, підказували їм різні рішення, – розповідає директор Запорізького обласного центру патріотичного виховання молоді Марина Шконда. – Дівчата готували свої виступи, костюми, а шоу готували професійні хореографи, актори, вокалісти. Вони доклали чимало зусиль, щоб таланти дівчат засяяли на сцені на високому рівні. Цьому сприяє і підтримка спонсорів.
Почесне місце в журі зайняв також представник 55-ї окремої артилерійської бригади.

Конкурс «Я Українка» за своїм масштабом та значенням виходить за межі загального ряду. Цього року загальною темою конкурсу було збереження українських традицій. Не випадково «візитка» фіналу так і називалася: «Жива традиція». Учасниці протягом усього фіналу демонстрували не тільки красу, грацію і смак, але і свої таланти, брали участь в колективних творчих постановках.

– Завданням учасниць було показати не тільки свою красу, свої таланти, а й красу нашої України, її традицій. І це не завжди просто. Для мене, наприклад, було складно зробити презентаційне відео, – ділиться враженнями учасниця конкурсу, студентка Запорізького будівельного центру профтехосвіти Карина Сорокіна.

– У мене було кілька жінок, тому я готовий оцінювати учасниць, – пожартував перед конкурсом член журі, фіналіст Ліги сміху в складі команди «Зайченя», автор і актор проекту «Пацики» Андрій Коляда. – Хоча розумію, що оцінювати буде нелегко. Всі конкурсантки красиві і всі хочуть перемоги. Тому головним критерієм, напевно, стане харизма. Чим дівчина креативніше, тим вільніше вона буде відчувати себе на сцені. А це залом відчувається.

В результаті компетентне журі дало свої оцінки. Звання «Міс Українка» була удостоєна студентка Бердянського державного педагогічного університету Дарина Литвиченко. Саме вона отримала з рук представника громадської організації «Запорізький вектор» В’ячеслава Власова гран-прі конкурсу.