Веселівська об’єднана територіальна громада отримає 1 мільйон гривень

14 березня були підведені підсумки конкурсу на фінансування Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів), який був проведений шведською компанією SKL International в рамках програми U-LEAD з Європою, Component 2 (Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку).

Фінансування передбачене на відкриття та модернізацію даних Центрів, організацію мобільних та віддалених робочих місць.

 

Земельні питання, призначення та перерахунок пенсій, призначення житлових субсидій, архітектурно-будівельний контроль, реєстрація бізнесу, нерухомості та актів цивільного стану, а також оформлення паспорту. І це мінімальний перелік з тої значної кількості послуг, які зможуть отримати мешканці на території своїх громад. ЦНАП – це підвищення якості послуг та зменшення труднощів, пов’язаних з їх отриманням.

З 24 областей України право приймати участь у даному конкурсі отримали 12, з яких об’єднані територіальні громади лише 8 регіонів стали переможцями та підписали меморандум про співпрацю з донором. Приємно зазначити, що Веселівська об’єднана територіальна громада стала однією з них, тим більше, що першочерговий варіант конкурсу навіть не передбачав можливості участі громад Запорізької області. Але завдяки зусиллям команди Запорізького ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування» вдалось відстояти право громад нашого регіону позмагатись за головний приз.

Голова Веселівської об’єднаної територіальної громади Петро Миколайович Кіяшко зазначив, що даний конкурс доволі результативний. На відкриття та модернізацію ЦНАПу виділено 1 мільйон гривень. За умовами конкурсу громади мають засвоїти кошти до кінця 2017 року.

– Я вважаю, що створення такого Центру є дуже важливим, оскільки завдяки цьому люди зможуть побачити позитивні зміни в нашій громаді. Обслуговування мешканців виходить на новий, більш якісний рівень. Нашої мети ми досягли спільними зусиллями з Запорізьким ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування», який своєчасно надав консультативну допомогу та провів нас по цьому шляху, в кінці якого ми отримали фінансування для нашого ЦНАПу. Дана співпраця є дуже плідною у багатьох питаннях, що дозволяє нам тримати руку на пульсі та використовувати можливості, які відкриваються для громад щодо участі в проектах та програмах міжнародної технічної допомоги, – розповів голова Веселівської громади.

Найближчим часом організатори конкурсу мають здійснити візит до Веселівської ОТГ. В рамках зустрічі планується здійснення оцінки стану приміщення для ЦНАПу, затвердження остаточного кошторису та власне отримання коштів громадою. На разі здійснюється остаточний підбір фахівців та вирішуються організаційні питання.
Своїми думками стосовно цієї події поділився директор Запорізького ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олександр Свистун:
– Сьогодні Веселівська ОТГ надає гідний приклад іншим громадам нашої області, саме цей приклад має надихнути їх та стати стимулом для наполегливої праці. В даний час громадам необхідно зосередити свою увагу на інтересах нашого регіону. Орієнтація на донорів та міжнародну технічну допомогу – це той напрямок, який відкриває величезні можливості та перспективи. Наразі існують міжнародні проекти, що готові спонсорувати розвиток громад, яким необхідно активізувати свою діяльність в цьому напрямку, як це зробила Веселівська ОТГ. На мою думку, це досягнення є неймовірно важливим. Сьогодні ми робимо спільну справу, тому успіх кожної окремої громади є нашою спільною перемогою, яка наближає нас до головної мети, а це – сталий розвиток та процвітання Запорізького регіону.