Дії Новомиколаївської районної ради визнані антиконкурентними

Адміністративна колегія Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України зобов’язала  Новомиколаївську районну раду Запорізької області привести умови визначення переможця конкурсу на право укладання договорів

оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новомиколаївського району у відповідність до вимог законодавства про захист економічної конкуренції.

 

Дії Новомиколаївської районної ради, які полягають у затвердженні рішенням від 22.03.2013 № 9 Положення про порядок та умови проведення конкурсів на право укладання договорів оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новомиколаївського району Запорізької області, яким встановлені зобов’язання щодо вирішення переможцем конкурсу пріоритетних економічних та соціальних проблем району, відділення визнало порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Положенням № 9 серед інших умов конкурсу, залежно від специфіки об’єкта оренди, передбачена наявність зобов’язання щодо вирішення пріоритетних економічних та соціальних проблем району.
Тобто, якщо суб’єкт господарювання не в змозі брати участь у вирішенні пріоритетних економічних та соціальних проблем району (що потребує додаткових витрат), то він не зможе приймати участь у конкурсі на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ Новомиколаївського району.  

Внесення до Положення № 9 зобов’язання щодо вирішення переможцем конкурсу пріоритетних економічних та соціальних проблем району може призвести до перешкоджання здійсненню суб’єктами господарювання підприємницької діяльності, усунення або зменшення можливості суб’єктів господарювання почати реалізацію товарів на ринку. Вказане призводить до обмеження конкуренції на ринку.

„Встановлення Положенням № 9 зобов’язання щодо вирішення переможцем конкурсу пріоритетних економічних та соціальних проблем району, є бар’єром входу на товарний ринок в межах Новомиколаївського району,” – підкреслив голова територіального відділення Олександр Білий.

За матеріалами прес-служби Запорізького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України