Експерти шведсько-українського проекту поділились досвідом в сфері освіти з громадами Запорізької області

Чим схожі та чим відмінні підходи і функції управління освітою в РДА і громадах? Як створити орган управління освітою в громаді? Ці та інші питання розглядались на семінарі: «Ефективне управління освітою в ОТГ: від створення органу управління освітою до реалізації плану оптимізації мережі шкіл».

Запорізький ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування» спільно з Департаментом освіти і науки ЗОДА, експертами шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та директором Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації організували та провели захід для керівників структурних підрозділів з питань освіти ОТГ Запорізької області, представників органів місцевого самоврядування, депутатів районного та обласного рівнів.

 

– Ця зустріч є неймовірно важливою. Обмін досвідом стовідсотково дасть якісний результат. В ході тренінгу ми розповіли про те, як ми починали працювати, про нашу сумісну працю з Хмельницькою областю та звісно про те, як ми цей досвід розповсюджуємо сьогодні серед громад інших регіонів. Важливо відзначити, що саме у Запорізькій області нам вперше презентували таку аналітичну інформацію перед початком семінару. Видно, що тут наполегливо працюють, – відмітив експерт шведсько-українського проекту Айдер Сеїтосманов.
Заступник голови обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко зазначила, що досвід наших закордонних партнерів є дуже важливим, адже вони вже пройшли цей шлях і сьогодні мають певні результати та успіхи, якими готові поділитись з нами.

– Після спілкуваннями з нашими колегами починаємо чітко розуміти, що всі вирішують однакові питання та мають однакові проблеми. Мені дуже хотілось би, щоб ми з нашими громадами спільними зусиллями досягли неабияких успіхів, щоб ми мали свої напрацювання, якими також могли б поділитись з нашими іноземними партнерами. Сьогодні я вдячна Департаменту освіти і науки Хмельницької області, Міністерству освіти та науки  та звісно нашим колегам зі шведсько-українського проекту за те, що вони нас підтримали та разом з нами працюють над реформою освіти в Запорізькій області.

Директор Департаменту освіти і науки ЗОДА Озерова  Тетяна Ярославівна наголосила, що ОТГ нашого регіону відчули конкурентний вплив районних і державних адміністрацій, а також відділів освіти на те, що відбувається в громадах, тому даний захід проводився для того, щоб вони мали змогу працювати краще, якісніше, по-новому. В рамках семінару це завдання було першочерговим.

Директор Запорізького ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олександр Свистун відмітив, що це неабияка подія для представників громад, адже питання освітньої реформи наразі стоїть дуже гостро. Важливим є те, що інформація, яку представники громад отримали на семінарі, має не лише теоретичну, а й практичну цінність. Децентралізація в нашій країні лише набирає оберти і деякі питання досі залишаються відкритими. Саме міжнародний досвід сьогодні надає великі можливості та відкриває нові шляхи вирішення проблем.

В свою чергу, представники громад були не лише слухачами, а й приймали активну участь у заході. Міжнародні експерти надавали змогу кожному висловити свою думку, спільно обговорювати проблеми громад в сфері освіти та продемонструвати важливість тих чи інших питань, які розглядались в рамках семінару.