Представники Королівства Нідерланди стали учасниками круглого столу в Запоріжжі

Сьогодні органи місцевого самоврядування отримують значні повноваження. Питання децентралізації стає все більш актуальним. У Запорізькій області на постійній основі проходять тренінги та семінари, які навчають громади якісному функціонуванню в сучасних умовах змін.

На разі Запорізький ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування» спільно Запорізькою обласною державною адміністрацію, Запорізькою обласною радою, ГО “Аграрна палата Запорізької області” та експертом аграрної палати Королівства Нідерландів Ніко де Гроот стали організаторами круглого столу на тему «Земельна реформа в Україні, агросільрозвиток: поточний стан, перспективи та міжнародний досвід на прикладі королівства Нідерландів», в рамках якого були виокремлені питання земельної реформи в умовах децентралізації, приклад цієї реформи в межах королівства Нідерланди та місце громадських організацій аграрного сектору у впровадженні даної реформи.
Під час заходу директор Запорізького ВПУ «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олександр Свистун презентував спільний з ГО «Аграрна палата в Запорізькій області» проект на тему: «Земельна реформа – фундамент перетворень в Україні» в рамках програми королівства Нідерландів MATRA 2016. Дана програма спрямована на підтримку перехідних процесів в країнах центральної та східної Європи, в тому числі, і в Україні, та побудови плюралістичного, демократичного та конституційного суспільства. Під час докладу Олександр Свистун ознайомив присутніх з основними напрямками програми та загальними характеристиками проекту, бюджет якого склав 2 мільйони гривень. Це фінансування дасть можливість досягти поставленої мети, а саме створити регіональний Центр з земельних питань, який об’єднає зусилля громадянського суспільства, влади та бізнесу Запорізької області на шляху вирішення ключових питань, пов’язаних з впровадженням земельної реформи в регіоні.
Ніко де Гроот, який є головним проектним менеджером з міжнародних питань дорадчої аграрної служби «Delphy» та членом Аграрної палати Королівства Нідерландів LTO (Land en Tuinbouw Organisatie) наголосив, що процес впровадження земельної реформи є неймовірно складним та потребує виконання багатьох процесів і модернізації, що, в свою чергу, призведе до перебудови сільськогосподарської галузі.

 

Альона Пугачова