Володимир Буряк: "Після проведення нового тендеру ми відновимо роботи з реконструкції пішохідної зони проспекту Маяковського"

У 2016 році роботи з благоустрою пішохідної зони на проспекті Маяковського були фактично зірвані. Підрядник не виконав узяті на себе зобов’язання, неодноразово вносив зміни в графік завершення робіт і в результаті не виконав жодного з поставлених завдань. Багато в чому причиною цього стала недосконалість тендерного законодавства.

У 2017 році планується продовжити благоустрій проспекту Маяковського, надолуживши прогаяне підрядником минулого року. Проте спочатку необхідно знову провести торги на виконання робіт. Цього вимагає закон, і влада зобов’язана його виконувати. Про це повідомив міський голова Володимир Буряк.

 

– Відповідно до чинного законодавства, коли відбувається процес торгів, міська влада не може заздалегідь втрутитися і перевірити, чи є у фірм, що подали заявки, можливість виконати ті або інші роботи. Це вже вважається корупцією. В результаті перемагає той, хто якісніше за усіх підготував документи і запропонував найменшу ціну. Коли ж переходимо до робіт, з’ясовується, що у підрядника-переможця немає необхідних фахівців, техніки, а частенько і елементарного розуміння, як виконувати будівельні роботи. Питання дуже просте. Якщо ти не можеш виконати роботи, відмовся. Навіщо ти брав участь? – зазначив Володимир Буряк.

Таких прикладів декілька і стикаються з проблемою недосконалості тендерного законодавства усі міста України.

Подібна ситуація склалася і з першою чергою реконструкції пішохідної зони на проспекті Маяковського. Незважаючи на обіцянки підрядної організації виконати роботи впродовж декількох місяців, процес був зірваний.

А згідного того ж тендерного законодавства, міська влада не має права самостійно вибрати будівельну фірму, у якої є позитивний досвід роботи, фахівці, техніка. Треба знову проводити тендер, де далеко не завжди перемагає той, хто швидше і якісніше здатний виконати роботи.

Проте проведення тендеру на виконання реконструкції, капітального ремонту того або іншого об’єкту – це вже завершальний етап перед початком робіт. Цьому ще передують виділення бюджетних коштів, виготовлення проектної документації, експертиза і затвердження проекту, доведення коштів до головного розпорядника, підготовка технічного завдання виконавцем робіт та інші обов’язкові згідно із законом процедури. Більше того, результати тендеру ще можуть бути оскаржені, наприклад, в Антимонопольному комітеті, який має право зупинити проведення робіт. Усе це затягує процес вирішення тієї або іншої важливої для міста проблеми. При цьому вартість проектів доводитися перераховувати через зміну розміру зарплат, вартості робіт і матеріалів. І місцева влада стає лише заручником ситуації.

– Але скаржитися і перекидати відповідальність на законодавців я не збираюся, тим більше це лише ще більше затягне процес. Є тендерний закон – його виконуватимемо. А паралельно звертатися до народних депутатів з проханням, внести зміни до закону. Я ж, як міський голова, зроблю усе можливе, щоб оновлена пішохідна зона на проспекті Маяковського, нарешті, з’явилася. Ми проведемо тендер на виконання першої і другої черги реконструкції цього об’єкту і вже найближчим часом приступимо до робіт, – заявив Володимир Буряк.