Аудитори фіскальної служби провели 90 перевірок у сфері готівкових операцій

З початку року співробітники підрозділів аудиту Головного управління ДФС у Запорізькій області провели 90 перевірок на предмет дотримання суб’єктами господарювання законодавства щодо готівкових операцій та торгівлі підакцизними товарами. За результатами виявлених порушень донараховано штрафних санкцій на загальну суму понад мільйон гривень.

На даний момент 70 відсотків з цієї суми узгоджено, вже сплачено до бюджету 500 тисяч гривень.
Наприклад, під час нещодавньої перевірки одного із запорізьких магазинів аудитори встановили, що торгівля алкогольним напоями відбувалася без наявності ліцензії та за цінами нижче від мінімальних роздрібних. Крім того, у книзі обліку готівкових коштів неоприбутковувалась готівка.

 

Таким чином, за порушення законодавства щодо регулювання обігу підакцизної продукції та ведення касових операцій до суб’єкта застосовані штрафні санкції на суму понад 21 тисяча гривень.

Нагадаємо, що Законом України від 3 листопада 2016 року №1728-VIII “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” встановлено річний мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Відповідно до ст. 6 цього Закону його дія не поширюється на відносини, що виникають під час проведення заходів контролю рядом органів виконавчої влади, зокрема, органами ДФС та митниці.

Головне управління ДФС у Запорізькій області