Із симфонічним оркестром зіграють 26 обраних

Понад 800 юних музикантів у віці від 6 до 20 років візьмуть участь у фінальному турі ХVІІ Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької виконавської майстерності «Акорди Хортиці», який традиційно проходить у Запоріжжі наприкінці березня. На зустрічі із медійниками у прес-центрі Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України директор конкурсу-фестивалю, керівник Запорізької дитячої школи мистецтв №1, голова правління Запорізького обласного благодійного фонду «Акорд», заслужений працівник культури України Віра Мартиненко та головний диригент академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії, народний артист України В’ячеслав Рредя і представники оргкомітету конкурсу-фестивалю відкрили завісу над внутрішніми процесами з підготовки заходу та поділилися деякими відкриттями, які, очікують, стануть справжньою сенсацією.

«Акорди Хортиці» – конкурс унікальний. За роки існування в ньому взяли участь понад 6 тисяч юних музикантів з усіх куточків України, а також Австрії, Грузії, Вірменії, Росії, Кореї, Китаю, Сербії, Чехії, Литви, Японії, США. Чимало з них саме на цій великій сцені стали на крило як професійні музиканти і отримали путівку в світ високого мистецтва.

Репертуар і географія учасників розширюються з кожним роком. Нині у різних номінаціях представлені майже всі музичні інструменти,окрім мідних духових, виконавці – як солісти, так і творчі колективи: вокальні, інструментальні ансамблі і цілі оркестри.

Однак, найбільш затребуваною номінацією залишається «Соліст з оркестром», тому що наш конкурс – єдиний в Україні, де діти можуть випробувати себе саме у виконанні музичних творів із оркестром. Вибороти право виступити із Запорізьким академічним симфонічним оркестром не просто, треба бути віртуозом і буквально вразити журі і його голову – В’ячеслава Редю своєю виконавською майстерністю. Конкурс дуже напружений. Адже із 120 конкурсантів у фінал вийшли лише 26 обраних.
 В цілому ж, за словами пані Віри, на конкурс було подано понад тисячу заявок з усіх областей України, а також з Литви, США, Англії, Нідерландів, Росії як від солістів, так і від творчих колективів. Після прослуховування – очного( безпосередньо у концертних залах музичних шкіл і дитячих шкіл мистецтв Запоріжжя), так і заочного( у записах, надісланих поштою або через Інтернет) журі відібрало лише 450.

Другий рік поспіль призовий фонд гран-прі фестивалю встановлює Запорізький міський голова Володимир Буряк. Нині він складає 10 тис грн. Таку ж суму для нагородження інших призерів виділив і партнер фестивалю «Індустріалбанк». Організатори також висловили вдячність комбінату «Запоріжсталь» за допомогу в поселенні учасників.

Важливо, щоб діти побачили рівень тих, хто їх оцінить, до чого потрібно прагнути, вважає В’ячеслав Редя. Тож фінальний етап фестивалю 26 березня(початок о 18.00) члени журі відкриють своїм концертом у великій залі Запорізької обласної філармонії. Всі 23 члени журі – видатні музиканти з України, Литви, Сербії. Серед них професійні музиканти та викладачі кращих музичних навчальних закладів – університетів, училищ, спеціальних музичних шкіл – заслужені діячі мистецтв, лауреати міжнародних конкурсів.

На закритті ж, яке заплановано на 31 березня( початок о 13.00) традиційно відбудеться гала-концерт учасників-переможців.

Тож запрошуємо запоріжців відвідати заходи фестивалю і отримати задоволення від зустрічі з її величністю Музикою.

Валерія Євгеньєва