Християни нашого краю Великодень святкуватимуть разом

Єпископ Запорізький і Мелітопольський Української православної церкви Київського патріархату Фотій, екзарх Донецький Української Греко-Католицької церкви Степан, генеральний вікарій, єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької церкви в Україні Ян Собіло,

старший пресвітер об’єднання Церков християн віри Євангельської п’ятидесятників Запорізької області Василь Гедаревич, настоятель Вірменської Апостольської церкви Запорізької області Юсік Нуріджанян, старший пастор, єпископ по Запорізькій області Християнської харизматичної Церкви «Джерело життя» Сергій Гащенко, пастор РГХВСЦ «Христос є відповідь» Андрій Лисенко, пастор ЦСХБ «Відродження» Яков Бринза, пастор РГ «Церква «Міжнародний центр Євангелія» Юрій Шаповал, пастор ЄМХРГ «Дім Бога Ізраїлева» Роман Самойлович,пастор РГПЦЄХВ «СІОН» Андрій Ярмохін і духовні лідери інших християнських громад краю на черговому зібранні Духовної ради визначили, що цього року Великодень, який припадає на 16 квітня, відмітять у Запоріжжі традиційною широкомасштабною ходою головним проспектом Соборним і спільною молитвою на площі Фестивальній.
Захід, що відбувся у дієцезіальній канцелярії РКЦ, під склепіннями храму Бога Отця Милосердного, вчергове засвідчив єдність християн Запорізького краю у вирішенні нагальних для релігійних громад питань. Перш, ніж вдатися до практичних рішень поточних завдань, представники різних християнських конфесій, приставши на пропозицію владики Степана(ГКЦ) про дослідження теоретичних засад різних напрямків віри Христової, обговорили спільні і відмінні риси у сприйнятті і святкуванні Воскресіння Ісуса Христа. З огляду на певні розходження у сприйнятті і трактуванні цієї величної події, розмаїтті традицій у її святкуванні, учасники зібрання все ж зійшлися на думці про необхідність застосування об’єднавчого підходу.
Священники відмітили, що Великдень слід відмічати у чисто прибраних містах і селах. Тому за ініціативи представників протестантських церков, які, нагадаємо, нинішнього року святкують 500-річчя Реформації, на початку квітня у населених пунктах області стартує благодійна акція з прибирання і впорядкування територій. У Запоріжжі така широкомасштабна акція призначена на 8 квітня.
Також духовні лідери підтвердили свій намір облаштувати у допоки занедбаному парку поблизу храму Бога Отця Милосердного ( колишній парк ім. О.С.Пушкіна) прекрасний куточок сімейного відпочинку «Парк біблійного періоду». Саме 8 квітня представники всіх християнських конфесій Запоріжжя налаштовані провести тут акцію з прибирання.
В рамках святкування 500-річчя Реформації в Україні проводиться естафетна безстрокова непереривна молитва 24 години на добу 7 днів на тиждень, в якій беруть участь християни різних церков протестантського спрямування. Запорізька область приймає свою молитовну естафету у неділю, 26 березня, від християн Волинської області. На Майдані Героїв в обласному центрі, о 18.00 буде дано урочистий старт цій акції у нашій області. Важливо, що захід відбудеться в рамках традиційної для Запоріжжя щонедільної спільної Молитви за Україну, яка регулярно збирає тут сотні віруючих різних християнських конфесій вже три роки поспіль. Як підтвердили пастори протестантських церков, кожна з підпорядкованих їм релігійних громад у визначений їй час включиться у непереривний молитовний процес, який планується завершити урочистим заходом у неділю, 2 квітня. Передбачається, що в цей день з 18.00 до 20.00 на Майдані Героїв зберуться представники всіх християнських конфесій і молитимуться за Україну. Широкомасштабна молитовна акція покликана укріпити єдність нашого народу у його боротьбі проти агресії. Захід ознаменується урочистим передаванням молитовної естафети віруючим Хмельницької області.
Духовні лідери Запорізького краю закликають всіх небайдужих запоріжців долучитися до означених заходів.

 

Олександра Воронцова