ПАТ "Запоріжжяобленерго" обмежує енергопостачання КП "Підприємство комунальної власності" м. Енергодар

У зв’язку із заборгованістю за спожиту електроенергію відповідно до ст. 24 Закони України “Про електроенергетику” ПАТ “Запоріжжяобленерго” з 22 березня обмежує енергопостачання КП “Підприємство комунальної власності” Енергодарськогї міської ради (далі – КП “ПКВ”).

Як розповів директор по енергозбуту ПАТ “Запоріжжяобленерго” Роман ДРАНИЙ, КП “ПКВ” почало накопичувати борг за спожиту електроенергію в серпні 2016 року. На кінець жовтня 2016 р. борг комунального підприємства перед енергопостачальником складав майже 5,7 млн. грн.

 

– З метою приведення рівня розрахунків КП “ПКВ” у відповідність до вимог законодавства, був складений договір реструктуризації, по якому підприємство впродовж року, починаючи з грудня 2016, зобов’язалося погашати заборгованість, щомісячними платежами по 475 тис. грн. Природно, при цьому КП “ПКВ” повинне було також в повному об’ємі оплачувати своє поточне споживання, – розповів Роман ДРАНИЙ.

Проте, за його словами, з початку 2017 року комунальне підприємство знову почало нарощувати борги за спожиту електроенергію.

– Упродовж січня – березня КП “ПКВ” при середньомісячному споживанні електроенергії на майже 3 млн. грн перераховує ПАТ “Запоріжжяобленерго” тільки 600-630 тис. грн, так і то виключно за рахунок субвенцій з держбюджету у рамках дії Постанови Кабміну №20 від 11.12.2005. “Живих” же грошей КП “ПКВ” за електроенергію, спожиту ними з початку поточного року, ще ні копійки не перерахувало. При цьому КП “ПКВ” також не виконує вимогу ст. 26 Закону України “Про електроенергетику” про обмеження енергоспоживання у зв’язку з наявністю заборгованості за електроенергію, – підкреслив Роман ДРАНИЙ.

Незадовільно виконує комунальне підприємство і договір реструктуризації. Так, у грудні 2016 – січні 2017 КП “ПКВ” відповідно до складеного графіку перерахувало по 475 тис. грн в рахунок погашення заборгованості серпня-жовтня 2016 р. Проте вже в лютому підприємство з передбаченої суми виплатило лише 146 тис. грн, залишок був перерахований тільки 15 березня.

Станом на 20.03.2017 загальна сума заборгованості КП “ПКВ” за спожиту електроенергію складає більше 14,7 млн. грн.

– Відповідно до ст. 24 Закони України “Про електроенергетику”, енергопостачальник за наявності у споживача заборгованості за електроенергію має право обмежити його енергопостачання. Проте, зважаючи на надзвичайну соціальну важливість діяльності КП “ПКВ” – надання житлово-комунальних послуг жителям м. Енергодар, які ці послуги сумлінно оплачують, ПАТ “Запоріжжяобленерго” неодноразово проводило переговори і консультації з керівництвом КП “ПКВ” і представниками міської влади. Під час останньої такої зустрічі, що відбулася у лютому 2017, влада м. Енергодар надала ПАТ “Запоріжжяобленерго” гарантії виділення коштів з міського бюджету для погашення заборгованості КП “ПКВ”. Проте питання досі так і не вирішене, – констатував Роман ДРАНИЙ.

За його словами, неплатежі КП позбавляють ПАТ “Запоріжжяобленерго” можливості в повному об’ємі розраховуватися з ГП “Енергоринок”, внаслідок чого можуть бути обмежені постачання електроенергії усій Запорізькій області.

– Ми не маємо права ставити під загрозу енергопостачання цілого регіону. Тому якщо найближчим часом ситуація не зміниться, ПАТ “Запоріжжяобленерго” буде вимушене з 22 березня 2017 року обмежити енергопостачання КП “ПКВ”, про що належним чином вже попереджені адміністрація комунального підприємства і керівництво м. Енергодар. Проте ми сподіваємося, що КП “ПКВ” спільно з міською владою найближчим часом виконають свої зобов’язання у частині розрахунків за спожиту електроенергію, забезпечивши права городян на отримання сплачених ними комунальних послуг, – резюмував директор по енергозбуту ПАТ “Запоріжжяобленерго” Роман ДРАНИЙ.

За матеріалами прес-служби ПАТ “Запоріжжяобленерго”