Виставка німецьких художників України, присвячена 500-річчю Реформації

В рамках відзначення 500-річчя Реформації 17 березня в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка етнічних німецьких художників.

В нашому місті захід проводиться за ініціативи Ради німців України за фінансової підтримки МВС ФРН через БФ „Товариство розвитку” спільно з Миколаївським центром німецької культури та ГО „Запорізьке міське об’єднання німців „Відродження” за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації.

 

Цей захід – це чудова можливість формування толерантних відносин серед представників різних етнокультур регіону шляхом їх залучення в спільну творчу діяльність по відтворенню традицій, культури свого народу і знайомству із надбаннями інших етногруп.

На відкриття виставки завітали начальник управління міжнаціональних відносин та релігій Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Павло Мяло, президент Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані, директор обласного краєзнавчого музею Михайло Мордовський.

На виставці представлено картини Галини Невінчаної та Гаррі Руффа. Галина Невінчана (Пензарєва) – українська письменниця, художниця, журналістка, громадська діячка презентувала виставку „Спадок менонітської культури”. Як дизайнер й ілюстратор працювала художнім редактором оформила понад три десятки книжок, редактор й ілюстратор видавництва „Люмен”.

Гаррі Руфф – людина долі, унікальної на спротив негараздам, заслужений художник України, працює, головним чином, в жанрі станкового живопису. Малювати вчився на засланні у Сибіру, куди потрапив дитиною, з батьками. Гаррі Руфф є учасником багатьох міжнародних виставок, у 2015 р. в Брюсселі (Бельгія) був прийнятий до „Міжнародної спілки художників за мир” і відзначений нагородою Європарламенту „Золота кисть світу”. У запорізькому краєзнавчому музеї представлено його виставку „Кірхи України”.