Єгор Семенков: «Бюджет розвитку області-2017: акцент на реконструкції водогонів і полігонів»

Цього понеділка обласна державна адміністрація внесла на розгляд депутатського корпусу Запорізької обласної ради проект змін до бюджету Запорізької області на 2017 рік.

Проектом рішення передбачається розподіл близько 600 мільйонів гривень на найближчій сесії облради. Ці кошти планується направити на капітальні ремонти лікарень і шкіл, реконструкцію водогонів та очисних споруд, забезпечення цивілізованого збирання та утилізації сміття в районах області.

 

За роз’ясненнями «Запорізька правда» звернулась до першого заступника голови Запорізької обласної ради Єгора Семенкова.

 «Сміттєвій катастрофі» – депутатське «ні!»

– Сьогодні для більшості регіонів України актуальною є проблема збирання та утилізації побутових відходів. Яскравим прикладом є місто Львів. Які заходи Запорізька облрада вживає для того, аби уникнути «сміттєвої катастрофи»?
– Проблема збирання та утилізації сміття потребує комплексного підходу, для її вирішення необхідно реалізувати низку масштабних проектів в районах області. Зокрема, в цьому році планується направити 5 млн. грн. на умовах співфінансування місту Запоріжжю для будівництва полігону твердих побутових відходів № 3 на землях Сонячної селищної ради в Запорізькому районі.
Крім того, у цьому році необхідно завершити будівництво полігону твердих побутових відходів у Кам`янсько-Дніпровскому та Гуляйпільському районах області.
Проект бюджету розвитку області передбачає виділення коштів і для забезпечення полігонів сучасною технікою для їх експлуатації. Наприклад, на придбання машин для збору, транспортування та складування твердих побутових відходів для міст Мелітополя та Токмака, Токмацького, Великобілозерського, Кам`янсько-Дніпровського, Пологівського та Чернігівського районів.

ГлибокоВОДне питання

Не менш гостро в селах і районах області стоїть питання  водопостачання та водовідведення, реконструкції очисних споруд. В окремих населених пунктах області зовсім немає централізованого водопостачання. Чи будуть вирішуватися ці питання в 2017 бюджетному році?

– На моє переконання, вода – це основний ресурс для будь-якого району або громади. І проблему водопостачання необхідно вирішувати терміново на всіх територіях. У цьому році в рамках обласної програми  «Питна вода»  планується реалізувати багато важливих проектів.
 Десятки мільйонів гривень у проекті бюджету передбачено на капітальний ремонт водогону на місто Бердянськ, водогони у Василівському, Вільнянському, Пологівському, Якимівському, Оріхівському районах області. Значні кошти направляються на реконструкцію каналізаційних очисних споруд м. Пологи, Гуляйполя, Вільнянська, Оріхова, інших населених пунктів області.
Однак, для вирішення питання водопостачання по всій області необхідно мати ресурс у сотні мільйонів гривень для планової заміни труб і в межах, і за межами населених пунктів. Це – першочергове завдання для влади.

– Яке майбутнє у комунального підприємства «Облводоканал», адже воно забезпечує водою декілька районів області.


– Депутати в 2016 році надали комунальному підприємству «Облводоканал» більше 30 мільйонів гривень фінансової допомоги. Нагадаю, що підприємство забезпечує водою до 200 тисяч мешканців області. В цьому році підприємство отримає близько 30-ти млн. грн. на удосконалення та реконструкцію інфраструктури.

– Тобто, цього року облрада акцентуватиме увагу на трьох інфраструктурних «китах»: воді, смітті і каналізації?


– У депутатів облради є чітке розуміння потреб запоріжців і стратегічний погляд на розвиток інфраструктури регіону. Дійсно, Запорізька облрада робить акцент на реконструкції каналізаційних колекторів, на будівництві магістральних водогонів і полігонів твердих побутових відходів, придбанні для них спеціальної техніки.
Однак, у проекті бюджету передбачені й інші надважливі об’єкти: будівництво та ремонти лікарень, шкіл, реконструкція мереж електропостачання, встановлення сучасних модульних котелень на твердому паливі, ремонт будинків культури, заходи з озеленення й інше.
Всього в проекті бюджету розвитку – більше ста серйозних об’єктів інфраструктури області.

– Чи є впевненість, що виділені депутатами кошти будуть освоєні на цих стратегічних напрямках?


– Глибоке розуміння проблем є у депутатів всіх фракцій Запорізької обласної ради. Однак, деякі фракції вже заявили про те, що будуть вносити свої пропозиції до проекту бюджету. За наявною інформацією, ті господарські проекти, про які ми вели мову, цими поправками не обмежуються. За Регламентом ради, всі пропозиції будуть розглянуті на засіданнях постійних комісій обласної ради.
Щодо питання освоєння коштів, то досвід минулого року, коли управління капітального будівництва облдержадміністрації не забезпечило виконання робіт по всіх профінансованих об’єктах, змушує депутатів значно посилити контроль за використанням бюджетних коштів.