Найбільша запорізька громада починає свій шлях до спроможності

Комишуваха – це великий населений пункт в 30 кілометрах від Запоріжжя. Комишуваха стала центром найбільшої об’єднаної громади на Запоріжжі і одна з небагатьох, що утворилася згідно з перспективним планом. Вона налічує 8 сільських рад та 30 населених пунктів. Загальна площа громади – 54 тисячі квадратних кілометрів.

Тут кажуть: велика – значить потужна. Але ж до цього треба пройти досить великий шлях. І, бажано, – за підтримки держави.

 

Юрій Карапетян, голова Комишуваської ОТГ, каже:
 Якщо громадам передадуть повноваження і землі за межами населених пунктів, то почнемо швидко розвиватися. Було би бажано, щоб підприємці, які працюють на нашій території і податки платили б тут, а не за місцем реєстрації. Тоді нам би простіше було контролювати надходження в бюджет громади. Тому що ми розуміємо, що сьогодні громада живе за рахунок того, що в бюджет іде податок на доходи фізичних осіб.

Новий голова громади каже, що багато сіл були доведені до зубожіння, у Камишувасі ж своя дивна історія з колишнім головою, який покрав все, що тільки можливо було, навіть батареї поспилював в сільраді. А будівлю сільської полікліники переписав на себе. Зараз з ним розбираються правоохоронні органи. А нове керівництво, як то кажуть, «розчищає авгієві конюшні». Зроблено вже не мало.

Відремонтували сільраду – новенька, біленька, трохи тіснувато, але ж треба працювати. Закінчують ремонт центрального клубу – тут навіть покрівлі не було, рухнула. А буде шикарний центр культурного життя громади. Відремонтували вже будівлю для центральної лікарні – гарні палати для пацієнтів, процедурні, воду провели в кожну палату, відокремили лабораторію для туберкульозників. Мріють про медичний транспорт. На всі 30 сіл тут один «раритетний» автомобіль, – страшно здоровому сідати, не кажучи про хворих людей. В цьому році Комишуваська громада планує освоїти 54 мільйонів гривень на свій розвиток. Сума включає й субвенції.

 Юрій Карапетян, голова Комишуваської ОТГ:
 Реально? Абсолютно реально! Першочергове завдання для нас – це дитячі садочки, щоб молодь залишалася на нашій території. ФАПи теж: 60 відсотків населення громади – це пенсіонери і їм потрібно надавати оперативну кваліфіковану медичну допомогу. А в нас по селах є такі ФАПи, що там навіть не зайдеш. Освітлення треба елементарно провести. В нас тільки на центральній вулиці Комишувахи є ліхтарі. А я думаю так – ніхто не повинен бути обділеним, всім потрібно увагу приділяти.

На все це потрібні гроші. А от як їми розпорядитися – жителі Комишувахи мріють про гарні дороги, дитячі майданчики та гуртки розвитку, сквери та, навіть, супермаркети. Але, саме головне – всі говорять про створення нових робочих місць, відкриття нових підприємств, розвиток малого бізнесу. Наш народ має наснагу до ремесел. То, певно, й села відродяться дуже швидко за умови розгортання ініціативи людей та підтримки держави.

Тож, у Комишуваській громаді настрій оптимістичний. Вони тільки-но почали своє самостійне господарювання, але вже досить впевнено дивляться в майбутнє.