Передплата на друге півріччя: зміни та нововведення

З другого півріччя 2017 року «Укрпошта» планує підвищити тарифи на доставку та приймання передплати на українські газети та журнали. А відтак, вочевидь, зміняться розцінки на передплату й нашого  видання.
 Нагадуємо нашим передплатникам, що залишається все менше часу, коли ви ще можете оформити передплату на 2 півріччя 2017 року за старою ціною.
 Проект Наказу Міністерства інфраструктури знаходиться на публічному обговоренні тут: http://mtu.gov.ua/projects/108/?chapter=0#dtext0


У соцмережах 21 березня пройшла інформація про те, що на нараді, яка відбулась у вице-прем’єр міністра пана Кириленка, учасники дійшли згоди, що «Укрпошта» впроваджуватиме новий тариф поетапно – половина подорожчання відбудеться з передплати на друге півріччя 2017 року (тобто з 01.07.2017), а друга половина зростання тарифу переноситься на 01 січня 2018 року. Звісно, це попередня інформація – необхідно слідкувати за тим, щоб ці домовленості були перенесені до проекту Наказу Мінінфраструктури.

Фактично, цього компромісу видавцям вдалося досягти завдяки добре злагодженій та наполегливій спільній роботі протягом тривалого часу – з осені минулого року. У переговорах з керівництвом «Укрпошти», які активно відбувалися за участі керівників видавничих компаній, представників Української Асоціації Медіа Бізнесу та НСЖУ, крок за кроком сторони окреслювали те велике коло проблем, які наразі заважають розвивати передплату в країні. Нові тарифи, нажаль, не допоможуть вирішити більшість з цих питань, але тим не менш є важливим кроком до подолання проблеми невчасних розрахунків за передплату, до введення реальної відповідальності за порушення термінів доставки видань та, в цілому, – до побудови ділових стосунків між видавцями та «Укрпоштою». Принаймні керівництво «Укрпошти» запевняє видавців, що нові тарифи дозволять запровадити в «Укрпошті» систему стимулів для працівників за оформлену передплату – іншими словами, працівники отримуватимуть надбавку до заробітної плати у відповідності до кількості оформлених передплат, і таким чином будуть зацікавлені збільшувати кількість передплачених видань.
 
– Компроміс – це дуже важливе досягнення, бо є практичним кроком, який дозволяє зменшити разовий негативний вплив на обсяги передплати, – зазначає Олексій Погорелов, генеральний директор УАМБ. –    Маю надію, що співпраця видавців з «Укрпоштою» буде розвиватися так, щоб могли заробляти обидві сторони процесу, а не лише одна з них.