Володимир Буряк : "Прийняття державної програми допоможе містам в реалізації енергоефективних заходів в сферах міського електротранспорту і зовнішнього освітлення вулиць"

Починаючи з 2015 року, Національна комісія з регулювання ринку енергетики і комунальних послуг значно підвищила тарифи на електроенергію для забезпечення роботи міського електротранспорту і освітлення міських вулиць. В результаті істотно зросло фінансове навантаження на міські бюджети.

 

В ході робочої наради з міськими, селищними, сільськими головами, яку провів у вівторок, 21 березня, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, представники Асоціації міст України внесли ряд пропозицій з цього питання.

Зокрема Асоціація міст України (АГУ) запропонувала встановити пільгові тарифи на електричну енергію для забезпечення зовнішнього освітлення і електротранспорту. Також пропонується розробити державну програму енергоефективних заходів в сферах зовнішнього освітлення вулиць і міського електротранспорту.

Ініціативу Асоціації міст України прокоментував міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, який також взяв участь в нараді, як член правління Асоціації міст України, голова Запорізького регіонального відділення АГУ.

Міський голова підкреслив, що Запоріжжя підтримує встановлення пільгових тарифів на електроенергію для освітлення вулиць і забезпечення роботи електротранспорту. Проте не менше значення має прийняття державної програми енергоефективних заходів у вказаних сферах.

У 2016 році ми почали в Запоріжжі масштабну програму реконструкції мереж зовнішнього освітлення. Роботи були виконані більш ніж на ста об’єктах. Встановлені більше півтора тисяч сучасних, енергозбережних світильників. Проте для подальшого зниження споживання електроенергії при освітленні вулиць має відбутися ще багато роботи. Для нашого міста також дуже важливий розвиток електротранспорту, як екологічно чистого виду транспорту, у тому числі і за рахунок скорочення енергоспоживання. Упевнений, що прийняття державної програми допоможе містам в реалізації комплексних енергоефективних заходів в цих галузях, – заявив Володимир Буряк.